Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > En İyi Doğal Yüz Maskesi

En İyi Doğal Yüz Maskesi

En İyi Doğal Yüz Maskesi

En İyi Doğal Yüz Maskesi

Cildiniz, vücudunuzun en değerli ve en önemli organlarından bir tanesidir. Hassas bir yapıya sahip olan ciltlerinizin bakımını düzgün ve sağlıklı bir şekilde yapmadığınız takdirde birçok organımızın olduğu gibi cildimiz de bu duruma tepki gösterecektir. Patojenik risklere karşı en büyük koruma kalkanı olarak da bilinen cildimiz, günlük bakımı fazlasıyla hak ediyor ancak bakım çalışmalarına adım atmadan önce cilt yapınızı da belirlemenizde fayda var. Her cilt yapısı aynı değildir ve ihtiyaçları da farklıdır. Bu ihtiyaçlara yanıt verebildiğiniz takdirde daha pürüzsüz ve daha sağlıklı bir cilt yapısı sizleri bekliyor olacaktır.

Cildi Etkileyen Faktörler Nelerdir?

  • Güneş ışınları cildimiz için her zaman fayda sağlamıyor. Güneş altında uzunca bir süre kalındığında ve koruma takviyesi yapılmadığında ne yazık ki lekelenmeler ve yaralar meydana gelecek, cilt yapısı da kısa bir süre sonra bozulacaktır.
  • Kimyasal madde kullanımına da dikkat etmek gerekiyor. Özellikle kozmetik ürünlerin kullanımı çok daha hassas bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde cilt yıpranacak ve sağlıklı görünümden uzaklaşacaktır.
  • Alkol ve sigara gibi ürünlerin aşırı bir şekilde tüketimi de cilde direkt etki ediyor ve bu etki sizler de tahmin edersiniz ki olumsuz bir hal alıyor.
  • Beslenme düzeni de bu bağlamda büyük bir öneme sahiptir. Düzensiz beslenme, cilt yapısına doğrudan etki eden detaylardan bir tanesidir.

Bal ve Badem Maskesi

Doğal yüz maskeleri arasında özellikle son dönemde bir adım öne çıkan ve etkisini kısa sürede ortaya koyan bal ve badem maskesinden sizlere de bahsetmek istiyoruz. İki adet badem ve bir çorba kaşığı bal ile bu kusursuz maskeyi hazırlamak çok kolay ve en az hazırlanışı kadar uygulaması da bir hayli kolaydır. Bademleri, geniş bir kapta döverek ezdikten sonra toz haline getiriyorsunuz. Ardından balı üzerine ekleyerek karıştırıyor ve beklemeye alıyorsunuz. Günde 1 kez olmak kaydı ile cildinize masaj şeklinde uygulamanız ve 15 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Cildinizin nem ihtiyacını karşılayan ve daha parlak bir görüntüye sahip olmasını sağlayan bu maske, düzenli kullanım ile etkisini daha hızlı bir şekilde gösteriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort