Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Nisan 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > En İyi 4 Kahve Maskesi

En İyi 4 Kahve Maskesi

En İyi 4 Kahve Maskesi

En İyi 4 Kahve Maskesi

Birçok insanın tutkulu içeceği olan kahve aynı zamanda güzellik sektöründe de oldukça faydalı ve ilgi gören bir gıdadır. Vücut losyonlarında, jellerde, nemlendirici kremlerde hammadde olarak kullanılan kahve aynı zamanda birbirinden farklı onlarca kahve maskesinin ana maddesinin oluşturarak cilde güzellik, canlılık ve zarafet katmaktadır. Kahve içerdiği anti – oksidanlar sayesinde ciltteki hasarları giderir, gözaltı morluklarını ve şişleri yok eder ayrıca iltihaplanma ve enfeksiyonlara karşı anti biyotik görevi görür. Pürüzsüz, daha genç ve güzel görünümlü bir cilde sahip olmak için aşağıdaki kahve maskelerini uygulayabilirsiniz.

  1. Bal İle Kahve Maskesi

Kullanılan Malzemelerle
Bal
Kahve
Yemek kaşığı
Kâse

Yapılışı;
Bir kâse içerisine 1 yemek kaşığı kahve koyunuz. Kahveye 1 yemek kaşığı bal ilave ederek homojen oluncaya kadar karıştırınız. Karışımı cildinize maske olarak uygulayınız ve 10 dakika bekletiniz. Uygulama yaparken masaj teknikleri ile cildinize yediriniz. Cildinizi 10 dakika sonra ılık su ile yıkayınız.

  1. Yoğurt ve Yulaf Ezmesi İle Kahve Maskesi

Kullanılan Malzemelerle
Yoğurt
Yulaf ezmesi
Kahve

Yapılışı;
Bir kap içerisine 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı yulaf ezmesi ve 1 yemek kaşığı kahve ekleyerek homojen bir karışım elde ediniz. Karışımı cildinize 30 dakika boyunca uygulayınız. 30 dakika sonra cildinizi ılık su le yıkayınız. Cildiniz nemlenecek, gözeneklerdeki bakteri ve akneler arındırılacaktır.
 

  1. Zeytinyağı İle Kahve Maskesi

Kullanılan Malzemelerle
Zeytinyağı
Kahve

Yapılışı;
Zeytinyağı ile kahve maskesi özellikle kuru ciltler için iyi gelecektir. Bir kâse içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı kahve döküp iyice karıştırınız. Karışımı 20 dakika boyunca cildini uygulayınız ve daha sonra cildinizi sabunlu ılık su ile yıkayınız.

  1. Kakao ve Limon Suyu İle Kahve Maskesi

Kullanılan Malzemelerle
Kahve
Kakao
Limon suyu
Su

Yapılışı;

Bir kap içerisine 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı su, kahve ve kakao ilave Ederek bir karışım elde ediniz. Karışımı cildinize maske olarak uygulayınız ve 15 dakika bekletiniz. 15 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız. Karışımı sadece yüzünüze değil, boyun, boğaz ve gerdanlık bölgelerinize de uygulayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort