Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Temmuz 2020

Anasayfa > Cilt Bakımı > Elmacık kemikleri nasıl dolgunlaştırılır

Elmacık kemikleri nasıl dolgunlaştırılır

Elmacık kemikleri nasıl dolgunlaştırılır

Son zamanlarda plastik cerrahi bölümüne en çok başvurulan elmacık kemiği dolgusu en çok zayıf insanların şikâyet ettiği bir durumdur. Elmacık kemiği dolgusu yüzünüzün daha dolgun ve güzel gözükmesini sağlayacaktır. Yanaklarınız iç tarafa çekilip kemikleriniz gözükmeyecek ve artık kolayca, zevkle makyaj yapabileceksiniz. Artık yanaklarınız büyük ve pofuduk olacak, aşırı zayıf görüntüsünden kurtulacaksınız. Çoğunlukla yaş ilerledikçe meydana gelen bu durum genç yaştayken belirgin olan yanakların gittikçe çekilmesi durumudur. Vücudumuzda bulunan ve su tutan hyaluronik asit yüzdeki kırışıklıkları, sarkmaları engellemektedir. Bu asit vücudunuzdan alınarak elmacık kemiklerinize verilmektedir. Bu sayede bu asit elmacık kemiklerinizdeki sıvıyı tutarak yanaklarınızın geri çekilmesini engellemektedir.

Elmacık kemiği nasıl doldurulur?

Elmacık kemiği dolgusu ameliyatla yapılmaktadır. Tıpta basit olarak görülen bu operasyon 50 – 60 dakika sürmektedir. Bireyin uyanıp hareket etmemesi ve acı hissetmemesi için en hafif anestezi yöntemi uygulanır. Bu da lokal anestezi olarak bilinmektedir. Elmacık kemiğinizin olduğu bölgeden dudaklarınızın yanına kadar olan bölüm açılarak asit bu bölgeye aktarılır. Sonrasında bölge dikilir ve çok kısa zamanda iyileşir. İyileştikten sonra yanaklarınız dolgunlaşır.

Elmacık kemiği ameliyatından sonra yapmanız gerekenler

Kolayda olsa sonuç olarak bir ameliyat geçirdiniz ve yaranız var bu yüzden ameliyat yerinizin enfeksiyon kapmamasını sağlamalısınız. Ameliyat yerinizi düzenli olarak temizleyip pansuman yaptırmalısınız. Sonrasında her gün en az 3,5 litre su içip sulu besinlerden yararlanmalısınız. Bol bol meyve tüketmelisiniz. Spor ve sosyal hayatınızda yüzünüzü yormamalı, mümkünse bir süre ara vermelisiniz. Ameliyat izi 15 günde kapanacaktır. Dikkat ettiğiniz taktirde bu süre daha da kısa sürebilmektedir. Ameliyat sonrasında ateş yükselmesi, iltihap ve ağrılarda doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Elmacık kemiği dolgusu etkisini 1 sene boyunca kaybetmeyecektir.


Elmacık kemiği ameliyatı fiyatları

Elmacık kemiği dolgusu hastalık değil istek üzerine olan bir tedavi olduğu için sosyal güvenceniz bu ameliyatı karşılamamaktadır. Bu ameliyatın fiyatı 1500 – 2000 tl arasındadır. Elmacık ekemiğinden başka diğer sorunlar dahil edildiğinde fiyat otomatik olarak artar. Bu sorunlar sarkmalar, kırışıklıklar ve çatlaklardır. Bu ameliyatı gerçekleşirken sarkmaları da tedavi edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort