Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > El Parmaklarını İnceltmek Mümkün mü?

El Parmaklarını İnceltmek Mümkün mü?

El Parmaklarını İnceltmek Mümkün mü?

Hangi kadın el parmaklarının ince ve uzun olmasını istemez ki? Taktığınız yüzüğün yakışması, ellerinizin dikkat çekecek oranda güzel ve zarif olması, tüm bunlar kalın parmaklarla biraz zor olur, bu sebeple parmakları inceltmenin yolları araştırılır. Biz de bu yolları sizler için araştırdık ve sizlere derledik.

Sıkma Topları ile Yapılan İnceltme Egzersizleri

Parmak inceltme egzersizlerinin başında sıkma topları kullanılarak yapılan egzersizler gelmektedir. Tüm spor ürünü satan mağazalardan temin edilebilecek bu toplar, tüm gün içerisinde yaklaşık olarak yarım saat kullanılmalı ve sıkıp bırakma işlemi yapılarak parmakların incelmesi sağlanmalıdır. Aynı zamanda parmak eklemlerinin ve kaslarının da güçlenmesini sağlayan sıkma topları, gün içerisinde yarım saatten fazla kullanıldığı takdirde zorlanmaya ve ağrılara sebep olabilmektedir. Kas gerilmesi meydana geldiği anda bu işlemi sonlandırmak yapılacak en doğru harekettir.

Parmak Esnetme ile Yapılan İnceltme Egzersizleri

En az sıkma topu kadar etkili olan bir diğer parmak inceltme egzersizi de parmakları esneterek yapılan egzersizdir. Set bir zemin üzerine avuç içi bastırılacak şekilde konulan parmaklar, sırası ile esnetilerek yerine geri konulur. Her biri için en az yirmişer kere yapılması gereken bu işlem, parmak kaslarında yanma meydana geldiği an da sonlandırılabilir.

Parmakları zorlamadan gün içerisinde birkaç kez tekrarlanabilecek bu işlemler sayesinde istenilen incelikte parmaklara sahip olabilmek mümkündür, ancak unutmamak gerekir ki bu süreç uzun bir süreçtir ve düzenli takip gerektirir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort