Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Doğal Bakım > El Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

El Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

El Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

arasında oldukça sık dolaşan bir söz vardır: “kişinin yaşı ellerinden belli olur.” Bu sözün doğruluğu göz önüne alındığında cilt bakımı ve kırışıklıkları gidermek için harcadığımız vaktin bir kısmını ellerimizin bakımına ve kırışıklıkların giderilmesine de harcamamız gerektiği ortada olan bir gerçektir.

Eldeki Kırışıklıklar Nasıl Önlenir?

Ciltteki kırışıklıkların da eldeki kırışıklıkların da en önemli nedeni ihtiyaç duyduğu nemi alamaması ve cildin susuz kalmasıdır. Kırışıklıkları önleyebilmek ve daha birçok sağlık probleminden kaçınmak için gün içerisinde ne az 3 litre su tüketmemiz gerektiğini zaten bilmeyen yoktur. Bunun yanında düzenli olarak elleri nemlendirirsek oluşacak kırışıklıklar minimum seviyeye indirebiliriz.

Eldeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Eldeki kırışıklıkları giderebilmek için hazır kremler veya maskeler kullanılabildiği gibi doğal yöntemlere de başvurulabilir. Bu yöntemler arasında en etkili olanı evdeki malzemeler kullanılarak yapılacak etkileyici bir kırışık giderici kremdir.

Yarım çay bardağı havuç suyu, yarım çay bardağı salatalık suyu, yarım çay bardağı limon suyu, yarım çay bardağı portakal suyu, yarım çay bardağı gül suyu ve 1 yemek kaşığı gliserinin karıştırılması ile oluşan bu el kremi, cam şişe içerisinde bir hafta boyunca muhafaza edilebildiğinden dolayı oldukça kullanışlı bir kremdir. Kırışmış bölgelere gönül rahatlığı ile sürülebilen ve herhangi bir yan etkisi olmayan bu krem, kırışıklıkları azalttığı gibi ellerin beslenmesini de sağlayacak ve sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort