Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Anasayfa > Doğal Bakım > El Çatlamasına Evde Çözümler

El Çatlamasına Evde Çözümler

El Çatlamasına Evde Çözümler

Çeşitli faktörler sonunda nemini kaybederek çatlayan eller kötü hissetmenize sebep olurken eğer tedbir alınmazsa ilerleyerek cilt ve deri hastalıklarına yol açabilir. İnce ince sızlayarak acı çekmenize de neden olan el çatlaklarından evinizde bulunan malzemeler ile kolay bakım maskeleri ya da doğal nemlendiriciler yaparak kurtulmanız mümkündür .

Zeytinyağı En Kullanışlı Nemlendiricidir

Çatlayan ellerinize doğal ürünlerle nemlendirme yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Zeytinyağı ise en iyi nemlendirici ürün olarak kullanabilirsiniz. Zeytinyağının içine damlatacağınız bir kaç damla limon ile ellerinizde oluşabilecek lekelerin de önüne geçebilirsiniz.

Hızlı İyileşme İçin Papatya

Yaraların hızla iyileşmesini sağlayan papatya ellerinizde oluşan çatlakların da iyileşmesini hızlandıracaktır. Bir bardak sütün içine bir tutam papatya ekleyerek bir gece bekleterek ertesi gün çatlak olan yerlere sürüldüğünde çatlakların iyileşmesini hızlandıracaktır.

Doğal Yumuşatıcı ve Nemlendirici Bal

Elleriniz için nemlendirici krem hazırlamak için bir kaşık balı bir kapta benmari usulü eriterek içerisine badem yağı ve biraz gliserin katılarak krem kıvamına getirilir ve geceleri çatlak ellere sürülerek ertesi sabah yıkandığında elleriniz doğal nemini kazanacak ve çatlakların büyümesinin önüne geçilecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz