Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Doğal Bakım > El Bakımının Püf Noktaları

El Bakımının Püf Noktaları

El Bakımının Püf Noktaları

Kadınların en önem verdikleri organların başında eller gelmektedir. Özellikle ellere ihtiyacı duydukları bakımı sağlamak için kuaförde saatler harcamak ve kozmetik ürünlerine dünya kadar para vermek her kadının yaptığı hatalardandır. Oysa evde kolayca bulunabilecek malzemelerle el bakımını yapmak mümkündür.

Evde Yapılacak El Bakımı Taktikleri

Ellere ihtiyacı olan bakımı sağlamak için her evde olan malzemeler kullanılabilmektedir. Bakımlı ellere kavuşmak için en önemli noktalar tırnakları güçlendirmek ve elleri yeterince nemlendirmekten geçmektedir. Haftada en az 2 kez tırnakları esensiyal yağ damlatılmış ılık suda 10 dakika bekletmek tırnaklara ihtiyaç duyduğu gücü ve nemi vermektedir.

Her evde bulunan limon suyu da tırnakların sarıya dönmesini önleyerek onlara güç verir. Haftada bir kez limon dilimini tırnak uçlarına uygulayarak peeling yapmak da tırnak uçlarına gereken bakımın yapılmasını sağlamaktadır.

Tırnaklara istenilen bakımı sağlamak için düzenli olarak tırnaklara peeling uygulamak gerekir. Peeling uygulamak içinse ihtiyaç duyulan şey, karbonattır. 1 tatlı kaşığı karbonat içerisine damlatılan birkaç damla su ile tırnaklara peeling yapmak ve onları ölü derilerden arındırarak daha sağlıklı hale getirmek mümkündür.

Doğru Oje Sürme Taktikleri

Ellerin zarafetini ve güzelliğini ön plana çıkaran uygulamaların başında gelen oje sürmek için de bazı püf noktalar bulunmaktadır. Tırnaklara oje sürülmeden önce tırnaklar üzerine şeffaf oje veya baz oje uygulaması yapılmalıdır. Yapılacak bu şeffaf uygulama ojenin daha kalıcı olmasını ve tırnakların renklenmesini önlemeye yarar sağlayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort