11 Mart 2014

Domates Maskesi

Domates Maskesi

Domates Maskesi

Domates maskesi ciltleri parlatmak isteyenler için kullanılan bir karışım çeşididir. İçerisinde bulunan domatesin asit miktarı sayesinde cildiniz belirli zaman sonra parlayacak ve aynı zamanda cildinizi mikroplardan koruyacaktır. Cilt hassas olduğu için mikropları hemen nüfus edebilir. Önleminizi alarak cilt problemlerinden uzak olarak yaşayabilirsiniz. Sivilceler, ciltlerde sıklıkla rastlanan ve nedenleri birçok duruma dayanan hastalıklardan biridir. Domates maskesi sayesinde cildinizde oluşan sivilcelerden kurtulma imkanınızda bulunuyor.

Domatesin asit miktarı sivilcelerinizi kurutacak ve dökülmelerini sağlayacaktır. Ayrıca leke bıraktırmayan domates cildinizi parlak bir görünüme sokarak sizleri güzelleştirebilir. Domates maskesi birçok yöntem ile yüz bölgesine uygulanmaktadır. Fakat karışımlar ile desteklenen kür daha sağlıklı olacağı için kullanıcılar bu yöntemi tercih eder. Diğer maske kullanıcıların yorumlarını merak ediyorsanız genel anlamda olumlu sonuçlar ile belirtilen maske kullanılmayı ön görülüyor. Bu durumda öncelikle malzemeleri; domates ve yeteri kadar undan oluşmaktadır. Hazırlanışı; domates suyunu blender yardımı ile iyice çıkartın. Çıkan suyun içerisine unu yavaş biçimde katın. Karıştırdığınızda macun kıvamına gelen kürü yüzünüzün tümüne uygulayın. 5 ile 10 dakika arasında yüzünüzde tutabileceğiniz kürü daha sonra ılık su ile temizleyiniz. Yüzünüzü kuruttuktan sonra doğal hava ile yüzünüzü ferahlatmanız önerilir. Tonik yardımı almanızda kullanıcıların sıklıkla kullandığı tür arasında yerini alıyor.
Sivilce maskeleri öncelikle bireylerin sağlığı için yapılır. Maskelerin her biri birbirinden ayrı vitaminler barındırdığı için kesinlikle zararı ve yan etkisi bulunmaz. Sizlerde evinizde maske yapmak istiyorsanız kolay besinler ile çeşitli maskeler oluşturabilirsiniz. Özellikle sivilcelerinizden kurtulmak için domates kesin çözüm olabilir.

Tüm Sivilce Maske Tarifleri için Tıklayın
Bal Maskesi Tarifi için Tıklayın
Çilek Maskesi Tarifi için Tıklayın
Aspirin Maskesi Tarifi için Tıklayın
Elma Sirkesi Maskesi Tarifi için Tıklayın
Yulaf Ezmesi ve Yoğurt Maskesi Tarifi için Tıklayın
Havuç Maskesi Tarifi için Tıklayın
Kivi Maskesi Tarifi için Tıklayın
Kekik Suyu Tarifi için Tıklayın.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ