05 Ağustos 2014

Doğal Yöntemler ile Sivilce Kurutma Yöntemleri

Doğal Yöntemler ile Sivilce Kurutma Yöntemleri

Doğal Yöntemler ile Sivilce Kurutma Yöntemleri

Estetik kaygıları yüksek olan insanların, özellikle de kadınların en korkulu rüyası sivilcelerdir. Haftalar önce yapılan büyük organizasyonların iptaline bile neden olan kendisi küçük etkisi büyük görüntü bozukluğudur. Kendisini eve kapatan ergenlik çağındaki çocuklarımızın durumu ise daha vahimdir. Küçücük sivilce boyuna posuna bakmadan hayatı çoğu insana nasıl zehir ederim derdindedir. Peki, nasıl kurtuluruz? Hatta Sivilce Kurutma yöntemlerini öğrenip en güzel sonuca nasıl ulaşırız? Önce güzellik kaygımızı bir kenara bırakıp, sorunun temelinde yatan nedenleri doğru tespit edip en doğru tedavi yöntemini uygulamalıyız.

 

Peki, Sivilce Nedir, Neden Oluşur?

Sivilce denince hemen aklımıza cildimizin yağlı olduğu gelir. Bir bakıma da doğrudur. Hormonların dengesizliği tıkanan yağ kanallarının en belirgin özelliğidir. Anlatırken bile insan sivilceleri kökünden kurutmak için hırs yapıyor aşka geliyor. Doğa şifahanesinde şöyle bir gezintiye çıkarsak, ilk göze çarpan yöntem olan tarçın ve limonun birlikteliği bize güzel sonuçlar verebilir. Bu birliktelikte tarcının oranı bir çay kaşığı, limonun oranını ise cildinizin tipine göre 5-6 damla olabilir. Soğanı da yabana atmamalıyız. Alternatif tıp uzmanlarının dillerinden düşürmediği soğan doğal antibiyotiktir. Metal değdirmeden soğanı kırıp, iki bardak suyla hafif ısıtıp bir gece bekletin. Sabah akşam bu suyu içip bitirin. 15 gün düzenli kullanım sonucunda saatlerce aynanın karşısında hayret edebilirsiniz.

 

Doğal Yöntemlerle Sivilce Tedavisi

Sivilceleri kökten kurutma yönteminin en vazgeçilmez doğal ürünü limondur galiba. Limonun eşsiz dezenfekte özelliği sivilcelerin korkulu rüyası olacaktır. Bir çay kaşığı toz maya, yarım çay kaşığı toz şekerin limonla buluşması da size memnun kalacağınız sonuçlar verecektir.

 

Maksimum bir hafta ya da on günde sonuca ulaşırsınız. Sivilcelerin oluşumunu engellemekte elimizdedir. Stressiz bir hayat ve dengeli beslenme vücudunuzun en güvenilir dostu olduğu sürece ne aynalara küsersiniz, ne kaybettiğiniz sağlığınızın peşinde yıllarca kendinizi harap edersiniz. Keşke görüntümüze verdiğimiz önem kadar sağlığımıza da önem verseydik de biz bu cümleye keşkeyle başlamasaydık. Sivilcilerden kurtulmak tabi ki hakkınız, geleceğiniz adına bunu sağlığınız için yapın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ