23 Temmuz 2014

Doğal yollarla kumral saç boyası nasıl yapılır?

Saç boyalarının içinde birçok kimyasal madde bulunmaktadır. Evde hazırlayabileceğiniz saç boyaları varken neden zararlı saç boyalarını tercih edesiniz ki.

Doğal yollarla kumral saç boyası nasıl yapılır?

Günümüzde piyasa da onlarca saç boyası bulunmaktadır. Saç boyası saçın renginin açılması, kapatılması ya de renginin değişmesi için kullanılır. Kendi saç rengini beğenmeyen ve cildine uyum sağlamadığını düşünen bayanlar saç boyatır. Saç boyatan bayanlar yılda 2 – 3 kere saçlarını boyatırlar. Fakat saç boyalarının içinde onlarca kimyasal olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalara göre sıklıkla saçını boyatan bireylerde kanser riski gözleniyormuş. Alerjik hastalıklara da neden olan saç boyaları saçlarınızın dayanıklılığını azaltarak ileriki yaşlarda saç dökülmesine neden olur. Birçok bayan kullandığı saç boyasının doğal olarak kendisinin de evde yapabileceğini bilmez. Aşağıda vermiş olduğumuz saç boyası yapımı kumral saçlar için tercih edilmektedir.

Doğal yollarla kumral saç boyası yapımı

Malzemeler

  • 2 fincan kurutulmuş adaçayı
  • 4 çay kaşığı kurutulmuş karanfil
  • 1 su bardağı su
  • 3 tatlı kaşığı kına

Doğal yollarla kumral saç boyasının hazırlanışı ve uygulanışıDoğal yollarla kumral saç boyası nasıl yapılır

1 su bardağının içine kaynar haldeyken 2 fincan kurutulmuş adaçayını atınız. 2 dakika daha kaynattıktan sonra demlemeye bırakınız. Demledikten sonra içine 4 çay kaşığı karanfili ekleyerek üzerine de 3 tatlı kaşığı kınayla birlikte iyice karıştırınız. Karıştırırken boya haline geldiğinde 1 fırça yardımıyla normal saç boyar gibi saç köklerinden saç dibine kadar tek tek boyayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ