Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Doğal Yolla Cildi Nemlendirme

Doğal Yolla Cildi Nemlendirme

Doğal Yolla Cildi Nemlendirme

Cildinizi Doğal Ürünler İle Nemlendirin

Havanın soğuk olmasının bile cildimize olağanüstü etki etmesi nemlendiricilerin ne kadar önemli olduğu bir kez daha gözler önüne sermektedir. Hayatımızın bir parçası haline gelen ve bayanların makyaj masalarından eksik etmedikleri nemlendiriciler sık kullanılmaktadır. Marka ve kaliteli olsun ya da ucuz bir nemlendirici olsun fark etmez çeşitli kimyasal maddelerden dolayı alerji ve ya kaşıntı yapabilmektedir. Fiyat olarak da beş liradan başlayarak yüz liraya kadar kozmetik sektörün de yer almaktadır.

Cildinize herhangi bir kimyasal maddeyi temas ettirmeden cildinizin soğuk hava da ve ayaz da çatlamalara ve cilt kuruluğuna karşı doğal olarak nemlendirilmesini sağlamanız mümkün olmaktadır. Tamamen doğal içerikli olan nemlendiriciler sayesinde hem maddi olarak hem de cildinizi korumak için en uygun seçenek olmaktadır.

İlk olarak cildinizi doğal olarak nemlendirmek istiyorsanız sürekli kullandığınızın yüz sabunları ve kokulu yüz sabunlarınızı kullanmayı bırakmanız gerekmektedir. Özellikle ellerinizin nemini korumak için kış aylarında eldiven kullanmalı ve temizlik esnasındaki kimyasal ürünlere dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında her gün dışarı çıkarken güneş kremini sürmeyi unutmamanız gerekmektedir.

En İyi Doğal Nemlendirici Seçenekleri

Cildinizin en iyi nemlenmesini sağlayacak ve aynı zaman da ölü hücrelerinizi canlandırarak ölü derinin atılmasını sağlayacak doğal nemlendirici zeytinyağı olmaktadır. Hem nemlendirme hem de kırışıklıkların yok olması için kullanılan zeytinyağı içerisindeki yağ asitleri cilt için gerekli pH ın düzenlenmesinde de etkili olmaktadır. Doğal nemlendirici olarak kullanabileceğiniz diğer bir ürün de bal olmaktadır. Organik köy balını geceleri yatmadan önce yüzünüze ince tabaka halinde sürebilirsiniz. On beş dakika bekletip ılık su da yıkayarak bu uygulamayı tekrarladığınız takdir de cildinizin yumuşak ve nemli olduğunu göreceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yasemin dedi ki:

    Merhaba, zeytinyağından üretilen skualen de cilt için çok faydalıymış, skuleni doğrudan cildime uyguluyorum, doğal bir nemlendirici olarak. Ben doa kozmetikte keşfettim skualeni. henüz çok bilinmiyor ama kanser önleyici etkisi de kanıtlanmış..

Yorum Yaz

maltepe escort