25 Eylül 2014

DOĞAL SİVİLCE MASKESİ NASIL YAPILIR

DOĞAL SİVİLCE MASKESİ NASIL YAPILIR

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt istiyorsak doğal sivilce maskelerine başvurun. Bol su içeren meyve ve sebzeler cildinize iyi gelen doğal sivilce maskeleri yapabilir.  Mesele marul yâda kıvırcık salata cilde nemi geri kazandırır. Marul yaprağını kaynar suya batırıp 2 dakika bekleyip yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Havlu ile tampon yaparak kurulayın. Marul çok su içerdiği için toksinleri atar. A vitamini pürüzsüzlük kazandırır cilde . C vitamini cildi güçlendirip olumsuz etkenden korur.  Yıpranmış cilde üzüm. Cildi tazelemek kış mevsiminin zararlarından korumak için belli aralıklarla peling yapmalısın. Üzüm derinlemesine temizlerken kan dolaşımını düzenler. Üzüm kabuklarını soyun. Çukur bir kâseye alıp çatalla ezerek püre haline getirin. Posasını temiz cilde dairesel olarak masaj ile sürün. 20 dakika bekleyip yıkayın . Selülite de iyi gelir. Toksinleri atan üzüm, bağırsak ve böbrekleri çalıştırıyor. Bol enerji verir ve cildin yaşlanmasını geciktirir.

Bulunduğunuz ortam kirli ve sigara dumanı içinde ise cildiniz kötü görünüm alır. Spor yaparak dolaşım hızlanır ve cilt gerginleşerek faydalanır. Kırışıklığa davetiye çıkarır. Zengin potasyum kaynağı muzu maske olarak uygulayın. Doğal maske olarak muz bir harika. Muzu çatalla ezip püre yapın. Temiz yüze sürün. 15 dakika bekleyin . ılık su ile yıkayın . yorgun cildin dostudur . Kırışıklıklara kivi maskesi mükemmel bir tariftir. Cildin ışıltı kazanması için c vitamin kiviyi tercih edin. Yaşlanmayı durdurabiliyor. 25 yaş üstü haftada bir kez kivi maskesi uygular. Birkaç kiviyi ezip püre yapın. Suyunu süz ve posasını boyna ve yüze sürün. 20 dakika bekletin. Havlu ile kurulayın. Yediğimiz yağlı yiyecekleri, kullandığımız kozmetik ürünleri, hormonsal dengesizlikler, adet döneminde sivilce artar. Sivilceler hastanın yaşına oluştuğu bölgeye ve şiddetine göre sınıflandırılır. Hücrelere oksijen gitmezse sivilcede olur.

Bir diğer doğal sivilce maskesi fesleğen maskedir. Arındırıcı ve canlandırıcı fesleğen yaprakları ile pürüzsüz bir cilde kavuşturur. Kuru fesleğen yaprağını bir çay fincanı kaynar suya atın. 1 çorba kaşığı süt tozu ilave edip bekleyin. Cildinize masaj yaparak uygulayın.

Tüm Maske Tarifleri için Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ