22 Temmuz 2014

Diz kapağı kararmasını gidermek için neler yapılabilir?

Yaz aylarında artık sizde özgürce istediğiniz elbiseyi korkmadan giyebileceksiniz. Dizlerinizde oluşan kararmaları gidermek için neler yapılmalı? Hangi maskeyi uygularsam faydalı olur hepsi ciltonik.com’da

Diz kapağı kararmasını gidermek için neler yapılabilir?

Yaz aylarında birçok kadının kabusu olan ve diz kararması yüzünden elbise&etek ve şort giymekten çekinen onlarca kadın vardır. Evet bende aynı sorunla uğraşıyorum dediğinizi duyar gibi oluyorum. Hiç merak etmeyin size vereceğimiz tariflerle bu sorununuza çözüm bulacağınız.

Diz kapağı kararmasını geçiren doğal tarif

Malzemeler;

 • Şeker
 • Zeytinyağı

Hazırlanışı: Her iki malzemede 1 yemek kaşığı kadar olacak. Hafif ısıtılmış zeytinyağını şekerle hamur oluncaya kadar karıştırın. Diz kapağına sürerek 5 dakika kadar bekledikten sonra soğuk suyla temizleyiniz. Dilerseniz 2 günde 1 tekrar edebilirsiniz.

Diz kapağı kararmasını geçirmek için yoğurt karışımı

Malzemeler;diiz.jpg

 • 2 yemek kaşığı Yoğurt
 • 10 adet badem

Yapılışı: Bademleri havanda dövülür. Toz haline gelen bademler yoğurdun içine ilave edilir. Kararma olan diz kapaklarına sürerek 10 dakika bekleyiniz. Sonra Ilık suyla temizleyiniz. Haftada 2 defa kullanabilirsiniz.

Diz kapağındaki kararmaları gidermek için

Malzemeler;

 • 4 tane ceviz
 • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı: Cevizleri blendir yardımıyla toz haline gelene kadar karıştırın daha sonra yoğurdun üzerine yağı ekleyip iyice karıştırınız. Diz kapaklarına masaj yaparak oluşan karışımı yediriniz.

Diz kapağı kararmasına bal ve limonlu maske

Malzemeler;

 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 tane limonun suyu

Hazırlanışı: Haftada 3 kez uygulayabileceğiniz bu maskeyle kararmış olan dizlerine çözüm bulacaksınız. Tüm malzemeyi karıştırıp 20 dakika kadar diz kapaklarınızda tutunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Jojoba tanesi dedi ki:

  kuzenimin düğününe 2 hafta var ve benim diz kapağı kararması şikayetim var 🙁 limon maskesi kolay geldi bana inşallah çabucak fayda gösterir.

YORUM YAZ