Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Diş macununun sivilcelere etkisi nelerdir?

Diş macununun sivilcelere etkisi nelerdir?

Diş macununun  sivilcelere etkisi nelerdir?

Özellikle son zamanlarda diş macunlarının sivilce tedavisinde birçok kişi tarafından kullanıldığını mutlaka duymuşsunuzdur fakat diş macunun genel içeriği ve bu noktada kullanacak kişilerin cilt tipleri oldukça önemlidir. Cilt tipinize uygun düşmese sivilcelerden kurtulayım derken ağır tahribatlı cilt sorunlarıyla baş başa kalabilir ve cildinizi tahriş edebilirsiniz. Diş macunlarını sivilceye iki şekilde iyi gelebilir, ilki sivilce bezelerini kurutarak yok eder ve tedavi süresini kısaltır, ikincisi ise sivilcenizin üzerine koruyucu bir tabaka oluşturarak kir, yap gibi sivilce oluşumunu tetikleyen etmenleri ortadan kaldırmaktadır.Diş macunun sivilcelere etkisi3

Hangi diş macunu tercih etmelisiniz?

Sivilcelerinizi diş macunlarıyla kurutarak yok etmek için beyaz, başka hiçbir özelliği barındırmayan ve dişleri beyazlattığı söylenen peroksit içermeyen bir diş macunu bulmalısınız. Diş macunun içerisinde bulunan bir takım bileşenler sivilceyi iyileştirmenin aksine ciltte alerjik reaksiyonlara ve cildin tahriş olabileceğinizi unutmayınız.

Diş macunun sivilcelere etkisi2Hangi cilt tipine uygundur?

Aşırı hassa ve kuru cilde sahip olanlar sivilce üzerine diş macunu sürmeden iki önemli noktayı düşünmeleri gerekmektedir. Çünkü diş macunu hassas ciltlerde kızarmalara, kuru ciltlerin ise daha da kurumasına neden olabilmektedir. Cildin normalden çok kuruması ise sivilcenin bulunduğu bölgelere renk değişimlerine ve sivilce izine yol açabilir. Bu yüzden diş macuna yerine cilt tipinize uygun kremlerin kullanımı önerilmektedir.

Ne zaman uygulanmalıDiş macunun sivilcelere etkisi

Doğru diş macunu bulduysanız eğer cildinizde uygun ise gece yatmadan önce yüzünüzü yıkayıp sivilcenin üzerine az miktarda sürünüz: Sabah kakınca tekrardan ılık su ile yıkayarak çıkartınız. Tahriş, kızarmalar veya aşırı kuruluk hissediyorsanız eğer kullanımı kesiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Fuat G. dedi ki:

    23 yaşındayım uzun zamandır ergenlik sivilceleriyle uğraşıyordum. en sonunda bir bayan arkadaşımın tavsiyesi üzerine diş macunu sürdüm 2 haftadan az bir sürede sivilcelerim azaldı ve kurudular.

Yorum Yaz

maltepe escort