Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2019

Anasayfa > Vücut Bakımı > Diş beyazlatma yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri

Karşımızdaki insanlarla konuşurken en çok dikkat çekici olan dişlerinizin beyaz olması ve parlaklığı çok önemlidir. Tükettiğimiz besinlerden ve kullandığımız maddelerden dolayı diş sararmaları oluşur. Bu sararmaları tıbbi yollarla ya da evde uygulayabileceğiniz yöntemlerle dişlerimizi beyazlatarak güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ağız ve diş sağlığı içinde önemli bir yer alan dişlerimizi beyazlatırken aynı zamanda güçlendirip ömürlerini uzatıyoruz. Dişlerimizi zarar gördüğünde ya da iltihaplandığında diğer ağrıları da meydana getirir. Bu yüzden diş sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz.

Evde diş beyazlatma yöntemleri

Çilekle diş beyazlatma

Malzemeler

  • 4 adet çilek
  • 1 tatlı kaşığının yarısı kadar karbonat

Çilekle diş beyazlatmanın hazırlanışı ve uygulanışı

4 adet çileği bir kaşık yardımıyla iyice eziniz ve bir kâseye atınız. Üzerine 1 tatlı kaşığının yarısı kadar karbonat atarak karıştırınız. Diş macununuzla kâsenin içinden bir miktar bu karışından alarak dişlerinizi iyice fırçalayınız. Bu yöntemi 1 ayda 2 kere uygulayabilirsiniz.

Diş beyazlatma yöntemleriTarçınla diş beyazlatma

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığının yarısı kadar karbonat
  • 1 tatlı kaşığının yarısı kadar tarçın

Tarçınla diş beyazlatmanın hazırlanışı ve uygulanışı

Bir kâsenin içine 1 tatlı kaşığının yarısı kadar karbonatı ve 1 tatlı kaşığının yarısı kadar tarçını atınız. 2 dakika boyunca karıştırınız. Diş fırçanızla bu karışımdan alarak dişlerinizi iyice fırçalayınız. Eğer fazla çay ve kahve tüketiyorsanız haftada 4 kere bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Fakat tüketmiyorsanız 2 ya da 3 defa uygulayınız.

Limonla diş beyazlatmaDiş beyazlatma yöntemleri

Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı karbonat
  • 2 adet limon
  • 2 tatlı kaşığı adaçayı

Limonla diş beyazlatmanın hazırlanışı ve uygulanışı

2 adet limonu bir rende yardımıyla iyice rendeleyiniz. Rendelenmiş limon kabuklarını bir kâseye dökünüz. Kâsenin içine 2 tatlı kaşığı adaçayı ve karbonatı ekleyip karıştırınız. Kâseye diş fırçanızı bandırarak dişlerinizi 3 dakika boyunca fırçalayınız. Bu yöntemi haftada 4 defa uygulayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Taner L. dedi ki:

    karbonatla diş beyazladığı doğru mudur?

Yorum Yaz

maltepe escort