Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Çörek otunun cilde olan faydaları nelerdir?

Çörek otunun cilde olan faydaları nelerdir?

Çörek otunun cilde olan faydaları nelerdir?

Doğanın bize vermiş olduğu mucizelerden biri olan çörek otunun cilde birçok faydası bulunmaktadır. İçerisinde bulunan vitamin ve minerallerle sağlık açısından önemli yer alan çörek otu cildiniz içinde oldukça faydalıdır. Genellikle ağız kokusu için kullanılan çörek otu mikrop öldürücü etkisiyle ağız içinde kalan koku yapan bakterileri öldürmektedir ve bu sayede de ağız kokusunu engelleyen çörek otu yüzümüzdeki, gözeneklerdeki mikropları da öldürmektedir. Gözeneklerdeki mikropları öldüren çörek otu bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

Çörek otunun faydaları

Çörek otunun cilde olan faydaları nelerdirÇörek otu yağ şeklinde kullanıldığında yapıcı ve onarıcı etkisiyle deride oluşan yaraları iyileştirmektedir. İltihap sökücüde olan bu bitki sivilce ve yaralardaki iltihabı sökerek iyileşme süresinin hızlandırmaktadır.

 

 

Çörek otunun cilde olan faydaları nelerdirÇörek otunda yapılan yağ hızlı kilo alıp vermekten dolayı meydana gelen çatlakları kapatmaktadır. Cildi gerginleştirici özelliğiyle çatlak olan bölgeleri kapatan çörek otu cilt bakımınızda kullanabilecek olduğunuz bitkiler arasında yer almaktadır.

 

Çörek otunun cilde olan faydaları nelerdirYapıcı ve onarıcı etkisiyle patlatılan sivilcelere sürüldüğünde iz kalmasını engelleyen, oluşan lekeleri de yok eden çörek otu doğum lekelerini de çıkarmaktadır. İçerisindeki organik asitler sayesinde lekeleri çıkaran çörek otu cildinize iyi gelecektir.

 

 

 

Çörek otunun cilde olan faydaları nelerdirÇörek otu yağı yakıcı ve mikrop öldürücü etkisiyle deri hastalıklarına iyi gelmektedir. Egzama, mantar vb. Deri hastalıklarına iyi gelen çörek otu yağı el ve ayak bakımında da tercih edinilmesi gereken yağlar arasında yer almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Dipnot dedi ki:

    marketten aldığınız çörek otunu havanda ezin üzerine 2 tatlı kaşığı saf zeytinyağı dökün yanık yaralarına faydalıdır.

Yorum Yaz