Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Temmuz 2020

Anasayfa > Cilt Bakımı > Çocuklardaki Sivilceler için Tavsiyeler

Çocuklardaki Sivilceler için Tavsiyeler

Çocuklardaki Sivilceler için Tavsiyeler

Çocuklardaki Sivilceler için Tavsiyeler

Çocuklardaki sivilceler için tavsiyeler cinsiyete göre farklılık gösteriyor. Çocukluk ve ergenlik döneminde başlayan sivilcelere bakıldığında erkeklerin kızlara göre daha fazla sivilcesi çıkmaktadır. Erkeklerde hormonsal yapı olarak ter bezleri daha fazla çalışır ve bu durumda oluşan sivilceleri destekler. Çocuklardaki sivilceler için tavsiyeler farklı yollar ile oluşabiliyor. Öncelikle erkeklerin tıraş esnasında yaptığı yanlışlar sivilcelerin daha çok çıkmasına neden olmaktadır. Dikkatli davranarak sivilceleri en aşağı seviyeye indirme olasılığınız bulunmaktadır.
Elektronik tıraş aletleri sivilceleri arttırır. Tahriş olan yerlerde sivilceler her zaman daha fazla çıkacaktır. Bu durumu önlemek için jilet kullanmanızı önermekteyiz ve tıraş köpüğü yerine jel kullanmanız daha avantajlı olmanızı sağlar. Tıraş olmak için belirli zamanlar mevcuttur.

Örneğin banyodan sonra tıraş olursanız daha rahat bir durum ile karşılaşırsınız. Cildiniz yumuşadığı için hızlı biçimde sakallarınızı kesme ihtimaliniz bulunmaktadır. Tıraş sonrası ve genel bakım çocukların yüz hatları için önemlidir. Belirli kremler ile desteklenen bu bakım sivilcelerin çıkmasını önler. Çocuklardaki sivilceler için tavsiyeler daima artış gösterebilir. Çünkü birçok yanlışı düzelterek çocukluk döneminde oluşan sivilceler uzmanlar tarafından en aza indirilmektedir. Kızlarda sivilce başlama dönemi ergenlik çağı olarak nitelendirilir. Ruhsal ve fiziksel olarak değişime uğrayan kızlar hormonlarının harekete geçmesi sonucu sivilce salgısı yaparlar. Sivilcelerinden sağlıklı biçimde kurtulmak için yapmaları gereken ciltlerini her zaman temiz tutmalarıdır. Bunun dışında ağır makyajlardan kaçınarak mikrop kapma durumu ile karşı karşıya kalmamaları gerekir.

Çocuklarda sivilceler cinsiyet olarak farklılık gösterdiği için birçok yöntem mevcuttur. Kremler ve bitkisel ilaçlarla çocuklarınızda ciltlerini temiz tutabilirsiniz. Bazı cilt hastalıklarında çocukların anne ve babaları daima onlara yardımcı olarak ciltlerini temiz tutmalarını göstermektedir. İlerleyen zamanlarda herhangi bir cilt problemi ile karşılaşmamak için çocukluktan aldığınız tavsiyeleri uygulamalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort