Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Temmuz 2020

Anasayfa > Cilt Bakımı > Ciltteki lekeler için maske

Ciltteki lekeler için maske

Ciltteki lekeler için maske

Ciltteki lekeler için maske

Ciltte her yaşta cinsiyet fark etmeksizin birbirinden farklı onlarca çeşit ve renkte lekeler ortaya çıkmaktadır. Bu lekeler örneğin; sivilceler, akneler, benler, renk pigmentlerinin toplanması sonucu oluşan kahverengi lekeler, çiller ve sonradan oluşan kaza ve yanık lekeleri olabilir. Bu lekelerin bir kısmının görüntüsünün yok edemeyebilirsiniz ancak bazı cilt maskeleri ile bir kısım lekelerin etkisini azaltabilir görüntüsünü yok edebilirsiniz.

Karpuz ve Kil İle Ciltteki Lekeler İçin Maske

Karpuzu püre haline getirip içine 1 yemek kaşığı kil ilave ederek oluşacak hamuru cildinize haftada 1 kez 30 dakika boyunca maske olarak uygulayınız. Karpuz C ve A vitamini bakımından zengin bir besindir. İçerdiği C vitamini ve kilin gözeneklerde tutunması özellikle akne ve sivilceli cilt lekeleri için ideal bir maske olmaktadır.

Limon ve Yoğurt ile Ciltteki Lekeler İçin Maske

Limonun kabuğunu soyunuz ve püre haline getiriniz. 2 adet limon içerisine 2 yemek kaşığı yoğurt ilave ediniz ve karıştırınız. Karışımı haftada 1 kez 20 dakika boyunca çilinize maske olarak uygulayınız. Limon asidik özelliği ile yoğurdun besleyici etkisi özellikle renk pigmentlerinin toplu olması ile sonuçlanan kahverengi ve siyah cilt lekeleri için ideal bir maske olmaktadır.

Üzüm Suyu İle Ciltteki Lekeler İçin Maske

Üzüm suyu veya üzüm püresi ile 1 yemek kaçığı kili karıştırınız ve cildinize haftada 1 kez 20 dakika boyunca uygulayınız. Üzüm suyu ve kil özellikle yanık cilt lekelerine, güneş yanığı cilt lekelerine ve ameliyat izinden kalan cilt lekelerine karşı etkili ve onarıcı özelliğe sahiptir.

Aloe Vera Bitkisi İle Ciltteki Lekeler İçin Maske

Aloe vera bitkisi oldukça sulu bir bitkidir ve birçok cilt için hazırlanan kremlerin, ilaç ve losyonların hammaddesini oluşturmaktadır. İster aloe vera bitkisini püre haline getirip cildinize maske olarak uygulayabilirsiniz isterseniz aloe vera bitkisinin suyunu yoğurt ile karıştırıp cildinize maske olarak uygulayabilirsiniz. Ciltteki çil, ben ve genetik doğum lekelerine karşı çok etkili olan aloe vera bitkisini haftada 2 – 3 kez 10 dakika boyunca uygulayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort