Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Cilt türüne göre güneş kremleri

Cilt türüne göre güneş kremleri

Cilt türüne göre güneş kremleri

Güneş kremi kullanımı güneşin zararlı uv ışınların etkisini azaltma noktasında oldukça önemli bir yeri vardır. Direk güneş ışınlarına maruz kalındığında güneş ışınları ciltte oldukça büyük hasarlara yol açar ve buda ilerisinde büyük problemlere sebep olabilir. Ve oldukça rahatsız edici ve ağrılara yol açacağından kimse böyle bir problemle karı karşıya kalmak istemeyecektir. Bu durum aynı zamanda cildinizin fiziksel görünümde de oldukça büyük hasarlara yol açacaktır. Bu duruma maruz kalmak istemiyorsanız dışarıya adım atmadan önce mutlaka bir güneş kremi kullanmalısınızdır. Bu noktada doğru güneş kremini seçmek oldukça etkindir. Çünkü her cilt tipine her güneş kremi uygun gitmeyecektir. Cildinize değer BeFunky_5.jpg5veriyor ve cildinizi çok iyi tanıyorsanız cildinize uygun güneş kremlerini seçmelisiniz. Bu oldukça güç bir işlem olacağından sizin için her cilde uygun güneş kremlerini sizlere paylaşıyoruz.

Hassas ciltlere uygun

Eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz güneş kremi seçerken diğer cilt tiplerine göre daha çok dikkatli olmalısınızdır. Alerjen durumlara neden olmayacak ve kokulu olmayan güneş kremlerini tercihiniz arasında tutmalısınız. İçeriğinde titanyum ve çinko oksit mineral barındırıyor olmasına dikkat ediniz.

Cilt türüne göre güneş kremleriKuru ciltler

Kuru bir cilde sahipseniz güneş kremlerinizin alkol bazlı olması yerine krem ve losyon olanları tercih edersiniz. Bunların yanı sıra gliserin, aloe vera gibi nemlendirici özelliği olan güneş kremlerini tercih edin.Cilt türüne göre güneş kremleri1

Yağlı ciltler

Yağlı bir cilt tipine sahipseniz ciltte yağ içeren güneş kremlerinden uzak durun. Aksi takdirde aşırı yağlanma oluşturacaktır. Ve bunun yanında sivilce oluşumlarına yol açacaktır. Gliserin içeren kremler tercih etmelisiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz