22 Ağustos 2014

Cilt parlatan ıspanak maskesi nasıl yapılır?

Mat ve soluk ciltlerden kurtulmanın zamanı geldi. Cildinizi beyazlatıcı ve parlatıcı olan ıspanak maskesi ciltonik.com’da.

Cilt parlatan ıspanak maskesi nasıl yapılır?

Günümüzde çoğu bireyin cildi soluktur. Bunun nedeni günümüzde dünyaya gelen zararlı güneş ışınları, fabrika ve arabalardan çıkan havayı kirleten dumanlar, sigara dumanı ve sinir, strestir. Beslenme ve uyku düzensizliklerinden dolayı da meydana gelen cilt solukluğu en fazla psikolojik, ruhsal sorunlardan etkilenmektedir. Cilt sorunlarından kurtulmak için cilt bakımınıza dikkat etmelisiniz. Cilt solukluğu içinde cildi parlatan besinlerden tüketmelisiniz. Ya da cilt parlatıcı maskeler ve kremlerden kullanabilirsiniz. Sitemizde yararlanabilecek olduğunuz birçok cilt parlatıcı maske, krem ve yağ bulunmaktadır.

Cilde parlaklık sağlayan ıspanak maskesi

Ispanak maskesi için gerekli olan malzemeler

  • 1 su bardağı su
  • Göz kararı ıspanak
  • 4 tatlı kaşığı bal
  • Bir miktar yulaf unu
  • 1 su bardağının yarısı kadar kavun suyu
  • 1 tane yumurta

Cilt parlatan ıspanak maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

1 su bardağı suyun içerisine ıspanak atınız. Ispanağı suda 5 dakika bekletiniz. Yumurta hariç diğer malzemeleri bir kâsenin içerisine ekleyiniz. EklediktCilt parlatan ıspanak maskesi nasıl yapılıren sonra ise kâseyi iyice karıştırınız. Karıştırdıktan sonra soğuk bir ortamda 5 dakika bekletiniz. Bu sırada maskeyi uygulayacak olduğuz bölgeyi yıkayıp kurulayınız. Sonrasında bu karışımı uygulamak istediğiniz bölgeye sürünüz ve yarım saat bekleyiniz. Bu maskeyi düzenli olarak haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ