Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Haziran 2020

Anasayfa > Cilt Maskeleri > Cilt kızarıklığına iyi gelen yumurta maskesi

Cilt kızarıklığına iyi gelen yumurta maskesi

Cilt kızarıklığına iyi gelen yumurta maskesi

Hormonal bir rahatsızlık olan yüz kızarması heyecanlandığımız da, utandığımızda ve duygulandığımızda yanaklarımızda görülen bir rahatsızlıktır. Bazen de alerjik şekilde görülen cilt kızarıklıkları temas halinde bulunduğunuz alerjik hastalığınızı tetikleyen maddelerden dolayı meydana gelebilir. Özellikle hassas ciltlerden meydana gelen bu kızarıklar için maskelerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede yanak bölgesindeki liflerinizi güçlendirerek sarkmaları da engelleyebilirsiniz. Tükettiğiniz besinlerde kızarıklıklara neden olabilir örnek olarak; yağlı, asitli ve hazır gıdalar kızarıklıkları meydana getirmektedir.

Yumurta maskesi

Malzemeler

  • 1 adet elma
  • 1 adet yumurta

Yumurta maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

1 adet elmayı bir rende yardımıyla iyice rendeledikten sonra bir kâseye dökünüz. 1 adet yumurtanın sarısını ayrı bir kâseye döküp iyice karıştırınız. Karıştırdıktan sonra yumurtanın sarısını rendelenmiş olan elmanın içine atarak tekrar karıştırınız. Karıştırdıktan sonra cildinizdeki kızaran bölgeye iyice sürünüz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Zeytin tanesi dedi ki:

    bacağımda zeytin büyüklüğünde siyah nokta var annem bana hamileyken zeytin düşürmüş orasına kocakarı inancı 🙂 ama oldu neyse konumuza gelirsek bunu çıkarmak veya siyahlığını azaltmak için ne yapılabilir.

Yorum Yaz

maltepe escort