14 Ağustos 2014

Cilt kırışıklıklarına iyi gelen turp maskesi nasıl yapılır?

Cilt kırışıklıklarınızı gidermek için en etkili ve en iyi maske tarifi olan turp maskesi hiç bir yerde bulamayacağınız tarifiyle ciltonik.com’da.

Cilt kırışıklıklarına iyi gelen turp maskesi nasıl yapılır?

Yaşlılığın ilk belirtilerinden olan cilt kırışıklıkları bir bayanın karşılaşabilecek olduğu en kötü durumlardan biridir. Cilt kırışıklıkları genellikle ölü hücre bulunan bölgelerde meydana gelmektedir. Bu kırışıklıkları kapatmak için kozmetik ürünlerine onlarca para vermek yerine kendiniz doğal bir şekilde evde yapabilecek olduğunuz maskelerden denemelisiniz. Doğal maskeler daha etkili ve daha sağlıklı olduğundan dolayı kırışıklıklar için kendiniz yapabilecek olduğunuz turp maskesini denemelisiniz. Turp maskesi içinde bulunan vitaminlerle hücrelerinizi yenilecek ve kırışıklıklarınızı tedavi edecektir.

Cilt kırışıklıkları için turp maskesi

Turp maskesi için gerekli olan malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı pirinç unu
  • 1 adet turp
  • 1 adet yumurta
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • 1 su bardağının yarısı kadar süt
  • 1 su bardağının ¼ ü kadar limon suyu
  • Maden suyu

Cilt kırışıklıklarına iyi gelen turp maskesi

İlk olarak 1 adet yumurtayı kırarak akı ile sarısını ayırınız ve akını alınız. Bir rende yardımıyla da turpu rendeleyerek bir kâsenin içerisine atınız.Cilt kırışıklıklarına iyi gelen turp maskesi nasıl yapılır Üzerine de yumurta akını ekledikten sonra karıştırmaya başlayınız. Karıştırırken içerisine 1 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 su bardağının yarısı kadar süt, 1 su bardağının ¼ ü kadar limon suyu ve 1 tatlı kaşığı badem yağı ekleyerek karıştırmaya devam ediniz. Karıştırdıktan sonra bir fırça yardımıyla maskeyi kırışıklık olan bölgeye iyice sürünüz. Sürdükten sonra bu maskeyi cildinizde yarım saat beklettikten sonra bu bölgeyi maden suyuyla yıkayınız. Yıkadıktan sonra bu maskeyi 7 günde 1 defa uygulayabilirsiniz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ