Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Cilt kırışıklıklarına iyi gelen faydalı yağlar

Cilt kırışıklıklarına iyi gelen faydalı yağlar

Cilt kırışıklıklarına iyi gelen faydalı yağlar

Cilt bakımına önem veren bayanların en çok şikâyet ettiği kırışıklıklar en fazla kuru ciltler ve yaş ilerledikçe meydana gelen lif sorunlarından dolayı oluşmaktadır. Kırışıklıklar için piyasada birçok krem satılmaktadır ama bunların zararını bilemeyiz. Kırışıklıklar aslında yaşlanma belirtileridir. Yaşlandığınız da cildiniz kurur ve lifleriniz yavaş yavaş işlevini kaybetmeye başlar. Üstelik birde her gün makyaj yapıyorsanız cildinizi zorlamışsınız demektir. Sürekli makyaj yapan bayanlarda cilt kırışıkları normal bir bayandan daha erken zamanda meydana gelmektedir.

Kırışıklıklara iyi gelen yağlar

Çay ağacı yağı

Cilt kırışıklıklarına iyi gelen şifalı yağlar

Malzemeler

  • 5 tatlı kaşığı çay yağı
  • 2 adet limon
  • 2 tatlı kaşığı susam yağı

Çay ağacı yağının hazırlanışı ve uygulanışı

Romatizmal hastalıklara da iyi gelen çay ağacı yağı kuru ciltlerde meydana gelen kırışıklıklara iyi gelmektedir. Soyulma ve egzama gibi rahatsızlıklarında tedavisinde kullanılabilir. Sivilcelerinde erkenden iyileşmesini sağlayan bu yağ saç köklerine de iyi gelmektedir.Bir kâsenin içine 2 tatlı kaşığı susam yağını ekleyiniz. Üzerine 5 tatlı kaşığı da çay ağacı yağı ekledikten sonra iyice karıştırınız. 2 adet limonu bir rende yardımıyla rendeleyiniz ve bu karışımın içine atarak karıştırdıktan sonra uygulamak istediğiniz bölgeye masaj şeklinde sürerek 5 dakika bekleyiniz. Bekledikten sonra ılık suyla temizleyiniz.

Badem yağı

Cilt kırışıklıklarına iyi gelen şifalı yağlar

Malzemeler

  • 1 muz
  • 5 çay kaşığı badem yağı

Badem yağının hazırlanışı ve uygulanışı

Hassas ciltlerin 1 numaralı ilacı olan badem yağı cildi besleyici özelliğiyle kırışıklıklara iyi gelmektedir. İçinde bolca vitamin ve mineral bulundurduğu için lifleri güçlendirerek kırışıklıkları kapatıp cildi sıkılaştıran badem yağı aynı zamanda saç köklerini de güçlendirerek dökülmeleri engeller. 1 adet muzu bir kaşık yardımıyla iyice eziniz. Ezdikten sonra ezilen muzu bir kase koyup içine 5 çay kaşığı badem yağını ekleyiniz. Ekledikten sonra maske haline gelene kadar iyice karıştırdıktan sonra kırışıklık olan bölgeye ve kenar bölgesine iyice yediriniz. Maskeyi uyguladıktan 15 dakika sonra maskeyi yıkayabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort