Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Cilt kırışıklığına neden olan 7 faktör!

Cilt kırışıklığına neden olan 7 faktör!

Cilt kırışıklığına neden olan 7 faktör!

Yaş ilerledikçe diğer kaslarımızı da çalıştırmak zorunda kalırız. Gençken yürürken, hareket, ederken kısaca bütün hareketlerimiz için farklı farklı kaslarımızı kullanırız. Bu kaslarıdan en çok yüzümüzde bulunan göz kenarları, ağız ve yanak bölgemizde ki kaslarımızı kullanırız. Sigara içen bireylerde de dudak kırışıklıkları görülür. Bu hareketleri gerçekleştirmek için kasların yaptığı germe ve çekme hareketi deriyi içeri çeker bu yaş ilerledikçe deriyi yorar, bu sayede de kırışıklıkları oluşturur. Deriyi çekme sırasında da kolajen lifleri işlevini kaybetmeye başlar.

Cilt kırışıklığının nedenleri nelerdirCilt kırışıklığına neden olan 7 faktör!

Yaşlanmaya başlıyorsunuz: Yaşınızı ilerledikçe kolajen lifleriniz etkisini kaybetmeye başlar, bu yüzden cildiniz sıkılığını kaybederek kırışıklıklar meydana gelir. Sıklığını kaybeden cilt büzüşmeye başlar ve buna da kırışıklık denir.

Cilt kırışıklığına neden olan 7 faktör!Sürekli makyaj yapmak: Bakımlı ve çekici bir bayansanız tabiki de makyaj sizin için kaçınılmaz. Her gün makyaj yaptığınızda cildinizi yorarsınız ve cildiniz daha erken yaşlanır, kırışıklıklar meydana gelir. Bununla birlikte makyaj malzemeleri cilt kuruluğuna neden olduğundan dolayı cilt kırışıklıkları meydana gelir.

 

Cilt kırışıklığına neden olan 7 faktör!Güneş ışınlarına maruz kalmak: Sürekli güneş ışınlarına maruz kalıyorsanız güneşten gelen zararlı ışınlar cildinizin erken yaşlanmasına neden olur. Kolajen liflerinin de erken sarkmasına neden olan güneş ışınları cilt sarkmasından dolayı kırışıklıkların meydana gelmesine neden olmaktadır.

 

Cilt kırışıklığına neden olan 7 faktör!Spor yapmama: Günlük egzersizlerinizi yapmıyorsanız vücudunuz erkenden sarkar ve kırışıklıklar kaçınılmaz hale gelir. Daha sağlıklı ve sıkı bir vücut için günlük sporunuzu yapmalısınız. En azından günde en az yarım saat boyunca yürüyüş ve açma germe hareketlerini yapmalısınız.

 

Cilt kırışıklığına neden olan 7 faktör!İklim koşulları: Cildiniz için tabiki de yaşadığınız yer de çok önemlidir. Yaşadığınız bölgenin havası kuru ve aşırı sıcaksa cildiniz nemlenemeyeceği için erken kuruyacaktır. Bu bölgelerde düzenli olarak cildinizi nemlendirmeli ve sık sık banyo yapmalısınız. Cildiniz kuruduğunda hücreler ölerek ölü deri meydana gelir ve kırışıklar görülür.

 

Cilt kırışıklığına neden olan 7 faktör!Vitamin eksikliği: Cildinizi sadece dışarıdan bakmak yeterli kalmaz. Cildinizi beslemeniz gerekmektedir. Cildinizi beslemek derken söylemek istediğimiz vücudunuza günlük gereken vitamin ihtiyacını karşılamanız gerekiyor, aksi takdirde cilt sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

 

 

Cilt kırışıklığına neden olan 7 faktör!Sinir ve stres: Çoğu rahatsızlığın nedeni olan sinir ve stres cilt sorunlarının da başında geliyor. Günümüz hayat şartları ya da psikolojik durumlar sinir ve stresi beraberinde getirir. Sinir, stres cildinizin geç yaşlanmasına neden olur ve bu yüzden kırışıklıklar meydana gelir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort