05 Ağustos 2014

Cilt kepeklenmesinin nedenleri nelerdir?

Cilt kepeklenmesinin nedenleri nelerdir?

Cilt kepeklenmesi problemi cildinizin aşırı derece de kuruma gösterdiği veya yağlı olduğu durumlara ölü cilt hücrelerinizin yığılması sonucunda oluşmaktadır. Nedenleri arasında sıklıkla cildinizi kurutan kozmetik ürünlerin kullanımı gösterilse cilt kepeklerinin nedenleri kişiden kişiye farklılıklar göstermedir. Bu nedenler arasında gıda elerjilerden tutunda ağır şampuanlar ve çok yağlı cilt tiplerinden, strese kadar birçok etken bulunmaktadır. Cilt kepeklenmesinden korunmanın birinci yolu cildinizi düzenli olarak ölü cilt hücrelerinden arındırmak ve aşırı kuruması ve de yağlanmasını önlemek olmalıdır. Bazı ilaçlar saç derisindeki kepek oluşumlarını azaltmak için şampuan tercihine yönelseler de bu durum %100 Cilt kepeklenmesininedenleri nelerdir3etkin sonuçlar açmayacaktır. Neden mi? Cilt kepeklenmesi ciltte oluşan kuruluklardan dolayı meydana gelmektedir, şampuanlar ise aşırı kuruluğa neden olmasıdır. Uzman görüşlerde kepek ve diğer birçok cilt hastalığının kişilerin beslenme alışkanlıklarında doğru oranda olduklarını belirtmektedir. Sağlıklı bir beslenme programı olan kişilerin ciltlenme probleminin neredeyse yok denecek kadar az olduğu görülmüştür.

Cilt kepeklenmesinde dikkat edilmesi gerekenler

Cilt kepeklenmesininedenleri nelerdir1Cilt kepeklenmesinden korunmak için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta temas ettirdiğiniz vücut şampuanları, saç şampuanları nemlendiriciler, deodorantlar gibi kozmetik ürünleri kullanırken kimyasal olanları tercih etmek yerine en doğal ve hiçbir kimyasal içermeyenini seçmeniz önerilir. Mümkünce Ph seviyesi cildinizle uyumlu ve organik ürünleri tercih ediniz. Organik olan bu ürünler cildinizi yıpratmaya ve alerjik tepkiye neden olmak ihtimali bulunmaktadır.

Diğer öneriler

 • Doğal maskeler kullanınCilt kepeklenmesininedenleri nelerdir
 • Renkli ve kokulu sabunlardan uzak durun
 • Ölü derileri temizleyin
 • Cildinizdeki aşırı yağlanmayı yok edin
 • Nemlendirici kremlerden faydalanın

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Kararsız dedi ki:

  cilt kepeklenmesiye saç kepeklenmesi farklı şey midir? cilt kepeklenmesi nerelerde görülür?

 2. Doktor bu ne? dedi ki:

  cilt kepeklenmesi adı gibi cildinizde oluşan mantara bağlı oluşur saç kepeği farklı birşeydir. saç dipleriniz sert yıkanmasından strese ve yağlı saçlara kadar bir çok etmenden oluşabilir.

YORUM YAZ