17 Temmuz 2014

Cilt çatlaklarına iyi gelen yağlar

Cilt çatlaklarına iyi gelen yağlar

Cilt çatlaklarının bir çok nedeni vardır ve vücudunuzun her yerinde meydana gelebilir. En çok yaşlılıktan dolayı meydana gelen çatlaklıklar yaş ilerledikçe liflerin işlevini kaybetmesi ve hücrelerin ölmesinden dolayı kaynaklanıyor. Çatlakların tedavisinde günümüzde kremler ve yağlar kullanılmaktadır. Fakat yapılan araştırmalara göre yağların tedaviye daha erken cevap verdiği söyleniyor. Yağlar lifleri güçlendirici ve sıkılaştırıcı etkisiyle lifleri güçlendirerek hücreleri yenilemektedir. Kremler ise lifleri sıkılaştırarak çatlakları kapatmaktadırlar.

Çatlaklara iyi gelen yağlar

Çatlaklar için yağ -1-

MalzemelerCilt çatlaklarına iyi gelen yağlar

  • 1 su bardağının ¼’ü kadar badem yağı
  • 3 çay kaşığı yasemin yağı
  • 1 su bardağının yarısı kadar portakal yağı
  • 1 adet limon
  • 1 su bardağının yarısı kadar kekik yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı

Bir kâsenin içine 1 su bardağının ¼’ü kadar badem yağı, 3 çay kaşığı yasemin yağı, 1 su bardağının yarısı kadar portakal yağı, 1 su bardağının yarısı kadar kekik yağı dökünüz ve iyice karıştırınız. 1 adet limonu 2’ye ayırarak yarısını bu karışımın içine sıkınız. İyice karıştırdıktan sonra çatlaklarınız olduğu bölgeye bu karışımı iyice sürünüz. Bu bölgede yağı 2 – 2,5 saat bekletiniz. Bekledikten sonra çatlak olan bölgeyi iyice yıkayınız. Çatlaklarınız geçene kadar bu maskeyi 2 günde bir uygulayabilirsiniz.

Çatlaklar için yağ -2-Cilt çatlaklarına iyi gelen yağlar

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı kadar portakal yağı
  • 1 çay kaşığı kekik yağı
  • 1 çay kaşığı biberiye yağı
  • 1 çay kaşığı melisa yağı
  • 3 çay kaşığı susam yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı

1 çay kaşığı kadar portakal yağı, 1 çay kaşığı biberiye yağı, 1 çay kaşığı kekik yağı, 3 çay kaşığı susam yağı, 1 çay kaşığı melisa yağını vermiş olduğumuz sırayı dikkate alarak bir tencerenin içine dökünüz. Tencereyi kısık ateşte yağlar karıştırarak ılık hale getiriniz. Bu karışımı çatlaklardan ziyade selülitleriniz içinde kullanabilirsiniz. Çatlak olan bölgeye yağı sürdükten sonra egzersiz yapın ve 30 dakika sonra duş alıp yağı temizleyin.

Cilt çatlakları için diğer çözümlere buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.ciltonik.com/vucuttaki-catlaklara-iyi-gelen-hindistan-cevizi-yagi/

http://www.ciltonik.com/dogum-sonrasi-olusan-catlaklara-bitkisel-cozum/

 

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ