Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Temmuz 2020

Anasayfa > Cilt Bakımı > Cilt bakımınız için gerekli olan vitamin ve mineraller

Cilt bakımınız için gerekli olan vitamin ve mineraller

Cilt bakımınız için gerekli olan vitamin ve mineraller

Cilt bakımınıza dikkat eden bir bayansanız cildinizi hem içten hem de dıştan bakmanız gerektiğinizi biliyor olmalısınız. Bu yüzden cilt bakımı sadece bakım malzemeleriyle olmamakla birlikte maske ve yağlarla da olmamaktadır. Bu bakım malzemelerinin yanında cildinize gerekli olan vitamin ve minerali sağlayan meyve ve sebzelerden yararlanmalısınız. Aksi takdirde ne kadar bakım yapmaya çalışsanız da cildinizde tekrar kırışıklıklar, çatlaklıklar ve sarkmalar meydana gelecektir. Vitaminlerle sadece cildinize bakmayıp sağlığınıza da dikkat ediyorsunuz. C vitaminiyle bağışıklık sisteminizi güçlendirip vücudunuzun mikrop kapmasını engelleyebilirsiniz.

Cildiniz için gerekli vitaminler

Cilt bakımınız için gerekli olan vitamin ve minerallerA vitamini: A vitamini tüketen bireyler geç yaşlanıyor. A vitamini hücreleri yenileyici etkisiyle ve cildin geç yaşlanmasını sağlıyor bu sayede yaşlanmanız gecikiyor. Sebzelerde ve meyvelerde a vitamini bulabilirsiniz. En çok havuç ve marulda bulunmaktadır.

B vitamini: Yağlı ciltlerde sivilce çıkmasını engelleyen bu vitamin siyah noktalar ve akneleri de engellemektedir. En çok tavuk ve balıkta bulunan b vitamini tahıllı gıdaların neredeyse hepsinde bulunmaktadır.

Cilt bakımınız için gerekli olan vitamin ve minerallerC vitamini: Mikrop öldürücü etkisiyle yüzünüzde mikropları öldüren c vitamini bu sayede gözeneklere mikrop girmesini engelleyerek sivilce çıkmasını engellemektedir. Yapıcı ve onarıcı etkisiyle de cilde iyi gelen c vitamini en çok portakal, limon ve greyfurtta bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini de güçlendiren C vitamini kırışıklıkları engellemektedir.

E vitamini: Gözenekleri sıkılaştıran e vitamini cildinizin pürüzsüzleşmesini sağlayarak genç gözükmenizi sağlar. Bu sayede cildin parlamasını da sağlayan e vitamini saç köklerinizi de güçlendirmektedir.

Cildiniz için gerekli olan mineraller

Silika: En çok dolmalık biberde ve salatalıkta bulunan bu mineral tırnaklarınızın parlamasını ve cildinizin Cilt bakımınız için gerekli olan vitamin ve mineralleresnekleşmesini sağlayarak daha canlı bir cilde sahip olmanızda yardımcı olacaktır.

Çinko: Genellikle saçlara faydası olan çinko en fazla zencefil bulunmakla birlikte saçlarınızın beyazlamasını engelleyerek saç köklerinizi güçlendirir ve dökülmeleri engellemektedir.

Sülfür: Sülfür içinde bulunan maddeler sayesinde kemikleri ve lifleri güçlendirici etkisiyle sarkmalarla birlikte dokuları güçlendirmektedir. En çok lahana ve brokolide bulunan sülfür asit cilt bakımınız için gerekli olan minerallerden biridir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Nur Peri dedi ki:

    cildinizin bakımı için kullandığınız kremlerin E vitamini içermesine dikkat ediniz ve özellikle akşam güneşinde güneşlenmek D vitamini oluşumunu artırır.

Yorum Yaz

maltepe escort