21 Temmuz 2014

Cilt bakımı için şeftali maskesi

Cilt sarkması, cilt kırışıkları ve sarkmaları engellemek için tercih edebileceğiniz maskelerden en iyisi şeftali maskesidir. Şeftali maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı ciltonik.com’da.

Cilt bakımı için şeftali maskesi

Genç ve güzel görünmek için cilt bakımınıza dikkat etmelisiniz. Cilt sorunlarıyla baş etmelisiniz. Örneğin yaşınız ilerledikçe liflerinizin gerginliğini kaybedecek ve cilt sarkmaları meydana gelecek liflerinizi güçlendirip sarkmaları engellemelisiniz. Cildinizin bazı yerlerindeki hücreleriniz ölecek, solmalar ve kırışıklıkları meydana gelecektir. Kremler ve yağlarla hücreleri yenileyip kırışıklıkları engelleyebilirsiniz. Fazla kilo alıp verdiğinizden dolayı çatlaklara ise masaj ya da yağ sürerek pürüzsüzleştirebilirsiniz. Bunların hepsi cilt bakımınızın içersindedir.

Şeftali maskesi

Malzemeler

  • Bir miktar süt
  • 1 adet salatalık
  • 1 adet şeftali

Şeftali maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

1 adet şeftaliyi soyduktan sonra çekirdeğini çıkarınız. Şeftali bir kaşık ya da herhangi bir cisim yardımıyla iyice ezerek bir kâseye koyunuz. Kâsenin içine yarım salatalığı koyup üzerine süt ekleyiniz. Kâseyi iyice karıştırınız. Karıştırdıktan sonra soğuk bir ortamda 5 dakika bekletiniz ve yüzünüze sürünüz. Sürdükten sonra 25 dakika bekleyiniz ve yüzünüzü ılık suyla yıkayınız.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ