Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Çileğin cilde olan faydaları nelerdir?

Çileğin cilde olan faydaları nelerdir?

Çileğin cilde olan faydaları nelerdir?

Birçok hastalığa iyi gelen cilt için de oldukça faydalı olan çilek bir senede en çok verim alınılabilen meyveler arasındadır. İçerisinde oldukça fazla vitamin ve mineral bulunan bu meyve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisiyle vücuda mikrop girmesini engelleyerek bizi, hastalıklardan korumaktadır. Gözeneklerdeki mikropları da öldüren çilek sivilce oluşumunu engellemekle birlikte çıkan sivilceleri de iyileştirmektedir. İltihap sökücü etkisiyle de sivilcelerin erken iyileşmesini sağlayan çilek maskesi cildinize iyi gelecektir. Mikrop öldürücü etkisiyle de vücudunuzdaki mikropları da öldürmektedir.

Çileğin faydaları nelerdir?

Çileğin cilde olan faydaları nelerdirÇileğin içinde bulunan bolca B vitamini cildinizi gençleştirmektedir. B vitamini hücreleri yenileyici etkisiyle cildinizi zararlı maddelerden de korumaktadır ve bu sayede cildinizin yaşlanmasını engellemektedir.

 

 

Çileğin cilde olan faydaları nelerdirKan dolaşımını hızlandıran çilek kırışıklıklara ve çatlaklara iyi gelmektedir. Bu sayede cildinizi pürüzsüzleştiren çilek yüzünüzü parlatacaktır.

 

 

 

Çileğin cilde olan faydaları nelerdirDiyet içinde kullanılabilen çilek yağ yakıcı etkisiyle diyet yaparken de size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda vücudunuzun sıkılaşmasını sağlayan bu meyve size enerjide sağlamaktadır.

 

 

Çileğin cilde olan faydaları nelerdirLifleride güçlendirici etkisiyle yaş ilerledikçe meydana gelen romatizmal ağrılarının yanında yüz sarkmasını da engelleyen çilek cilt için tüketilmesi gereken önemli bir meyvedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ciğdem Tek dedi ki:

    çilek yemesi harikadır biz kızlar bayılırız 🙂 biraz yiyin biraz göz kapaklarınıza sürün..

Yorum Yaz

maltepe escort