16 Temmuz 2014

Cildinizi güzelleştiren muz maskesi

Her cilde göre güzelleştiren muz maskesi tarifleri sizler için ciltonik.com’da ..

Cildinizi güzelleştiren muz maskesi

Muz maskesi, içindeki bol miktarda potasyum sayesinde cildimizi güzelleştirmek için kullanılıyor.  Saçlar için kurutulmuş muz kabuğu, dişler için muz, şimdi ise cilt bakımı için de muz kullanılmaktadır.  Solgun, yıpranmış ve kuru ciltler için oldukça faydalı bir maskedir.  Muzun içerisinde bulunan A,B ve E vitaminleri cildi güzelleştirerek koruyor. Muz mükemmel bir nemlendiricidir aslında. Vücuttaki suyu korur ve nemin korunmasını sağlar. İçinde ki maddeler sayesinde ciltteki ölü derileri atarak cildin yenilenmesini sağlar. Muzdaki A vitamini sayesinde sivilce yöntemlerinde çok uygulanır. Hücre yenilenmesini sağlar. İşte muz ile uygun ciltlere yapılan maske tarifleri ciltonik.com‘da ..

Kuru Ciltler İçin Muz Maskesi

Malzemeler

Muz
1 Çay Kaşığı Bal
2 Yemek Kaşığı Yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bütün malzemeleri ezerek cildinize iyice sürerek yedirin. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile temizleyiniz. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayınız.

Yorgun Ciltler İçin Muz MaskesiCildinizigzelletirenmuzmaskesi

Malzemeler

1 Adet Muz

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Muzu iyice ezerek püre haline getiriniz. Daha öncesinde temizlediginiz cildinize püre halindeki muzu dairesel hareketler ile yediriniz. 10 dakika cildinizde beklettikten sonra nemli pamuk yardımı ile temizleyiniz. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Hassas Ciltler İçin Muz Maskesi

Malzemeler

1 Yemek Kaşığı Yulaf Ezmesi
1 Adet Muz

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Hazırladığımız malzemeleri birbirine karıştırarak cildinize sürün. 10 – 15 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyin ve nemlendirici kremi sürün. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Cildinizi güzelleştiren muz maskesiCildi Besleyici Muz Maskesi

Malzemeler

1 Tatlı kaşığı Kaymak
1 Adet Muz

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Malzemeleri birbirine karıştırarak cildinize yediriniz. 15 – 20 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile temizleyiniz. 3 günde 1 kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Karma Ciltler İçin Muz Maskesi

Malzemeler

Yarım Adet Muz
1 Tatlı Kaşığı Krema

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Muzu püre haline getirin ve içine kremayı ilave edin.  Cildinize karışımı yedirin ve yarım saat cildinizde bekletin.  Cildinizi yumaşatacak ve besleyen bu maskeyi haftada 1 kez uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ