Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Cildi yağlı olanların dikkat etmesi gereken faktörler

Cildi yağlı olanların dikkat etmesi gereken faktörler

Cildi yağlı olanların dikkat etmesi gereken faktörler

Yağlı olan ciltlere bakım yapmak kadar makyaj yapmakta çok zordur. Yağlı olan ciltlerde illaki çok fazla sivilce ve siyah nokta çıkacak diye bir durum yoktur. Yağlı ciltlerden dolayı oluşan sivilceler patlatıldığında büyük bir ihtimal iz kalabiliyor. Bu yüzden yağlı olan ciltlerdeki sivilceleri patlatmamalısınız. Yağlı ciltler için en önemli bir diğer nokta ise temizliktir. Cildinizi çok iyi ve sık sık temizlemelisiniz. Yağlı ciltler için sitemizde birçok maske bulunmaktadır. Bunlar mutlaka yararlanmalısınız. Cildinizin yağlı olmasını istemiyorsanız maskelerden yararlanmalısınız.

Yağlı cilde sahip olanların dikkat etmesi gerekenlerCildi yağlı olanların dikkat etmesi gereken faktörler

Cildiniz yağlı olduğundan dolayı makyaj yapmakta zorluk çekebilirsiniz. Yapsanız bile yüzünüzde güzel durmaz. Bu yüzden ilk olarak dudaklarınıza parlak rujlar deneyerek dudaklarınızı parlatarak gözlerinizi ortaya koyabilirsiniz. Bu sayede yüzünüzde yağlanmadan dolayı meydana gelen sarkmalar ve diğer cilt sorunlarını kapatmış olursunuz.

 

Cildi yağlı olanların dikkat etmesi gereken faktörlerCilt temizliğinize çok dikkat etmelisiniz. Fakat toplumda bilinen büyük bir yanlış var sıvı sabun ve deterjanlarla yüzünüzü temizlememelisiniz. Çünkü bu maddeler içinde bulundurdukları maddeler yüzünden yüzünüzdeki yağ bezlerine baskı yaparak yağ salgılamasına neden olmaktadır.

 

 

Cildi yağlı olanların dikkat etmesi gereken faktörlerMakyajınız kadar kullandığınız makyaj malzemeleri de önemli yer almaktadır. En sık kullandığınız allıklar 2 türde satılmaktadır. Krem şeklinde olan allıklar yoğunlaştırıldıkları için yağ içeriyorlar ve bu yüzden yağlı olan cildinizi daha da yağlandırıyorsunuz. Toz halinde olan allıklar ise yağ içermez, kolayca makyaj yapmanızı sağlar.

 

Cildi yağlı olanların dikkat etmesi gereken faktörlerEllerinizi sürekli yüzünüzde tutmayınız. Çünkü eller diğer cisimlerle en çok temas halinde olan bölgemizdir. Doğada da birçok bakteri olduğundan dolayı elinize bakteri yapışarak yüzünüze gelebilir. Yağlı ciltlerde her zaman mikrop ve bakterilere açık durumdadır.

 

 

Cildi yağlı olanların dikkat etmesi gereken faktörlerMakyaj yaptığınızda makyajınızı temizlemeyi kesinlikle unutmayınız. Aksi takdirde makyajınız yüzünüz de kaldığında, uyuduğunuzda yağ bezlerinize baskı yapmaktadır. Bu yüzden cilt kendini korumak için yağ salgılayarak cildinizin yağlanmasının sağlamaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Young girl dedi ki:

    benim cildim aşırı yağlı ve bu yüzden gerçekten makyaj yaparken zorlanıyorum. yaptığım makyaj evden cafeye gidene kadar akıyor sanki 🙁 bunun için önerileriniz nelerdir? bu tip sorunları yaşayanlar ne yapıyor acil bilgi istiyorum..

Yorum Yaz

maltepe escort