Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Cildi nemlendirici yağlar nelerdir?

Cildi nemlendirici yağlar nelerdir?

Cildi nemlendirici yağlar nelerdir?

Cilt çatlaklıkları, cilt kırışıklıkları ve cilt sarkmalarına neden olan cilt kuruluğunu engellemek için nemlendiricilerden yararlanmalısınız. Nemlendirici, kremler, yağlar ve maskeler cildi nemlendirerek bu tür cilt sorunlarını engellemektedir. Bu nemlendiricilerden en etkili ve en iyi olanları yağlardır. Yağlar bu sorunları çözmekle birlikte cilt bakımını da yapmaktadır. Kırışıklıkları hücreleri yenileyerek pürüzsüzleştiren yağlar, sarkmaları da lifleri güçlendirerek önleyebilir. Cildi parlatan yağlar cilt bakımınızı yapmanıza da yardımcı olmaktadır.

Cildi nemlendiren yağlar

Portakal yağı: İçinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde cildi nemlendiren portakal yağı cilt kırışıklıklarına iyi gelmektedir.

Susam yağı: Mikrop öldürücü özelliğiyle yüzdeki gözenekleri temizleyen susam yağı bakteriden dolayı sivilce oluşumunu engellemektedir.

Avokado yağı: Cildi parlatıcı etkisiyle yaşlanmadan dolayı oluşan kırışıklara iyi gelen avokado cildi nemlendirmektedir.

Ceviz yağı: İçinde bulunan uçucu yağ asitleri sayesinde cildi parlatan ceviz yağı cildi nemlendirerek cilt kuruluğunu engellemektedir.

Badem yağı: Kısa sürede etkisini gösteren badem yağı kırışıklıkları engelleyerek cildi pürüzsüzleştirir. Bu sayede Cilt kuruluğu önlenir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort