13 Ağustos 2014

Cildi esnekleştiren süt maskesi nasıl yapılır?

Yüzünüzün esnek ve parlak görünmesi için içerisinde onlarca vitamin, mineral bulunan süt maskesini denediniz mi? Cildi esnekleştiren süt maskesi ciltonik.com’da.

Cildi esnekleştiren süt maskesi nasıl yapılır?

Cildiniz için önemli olan durumlardan biri olan cilt esnekliği güzelliğinizin bir parçasıdır diyebiliriz. Cildinizin çok gergin olması sarkmalar uzak ve parlak bir görünüme sahip olmanızı sağlar fakat, yüzünüzdeki çatlak ve kırışıklıkları göz önüne çıkarır. Cildiniz gergin olmadığında ise sarkmalar meydana gelerek yaşlı bir görünüm kazanmanızı sağlamaktadır. Bu yüzden cilt esnekliğiniz ne çok gergin ne de çok sarkık olmalıdır. Cilt esnekliğinizi ayarlamak için süt maskesini denemelisiniz. Süt maskesi içinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde cilt esnekliğinizi tam oranda tutabilmektedir.

Evde yapabileceğiniz cilt esnekleştirici süt maskesi

Esnekleştirici süt maskesinin malzemeleri

  • 4 tatlı kaşığı süt
  • Bir miktar un
  • 1 tatlı kaşığı zeytin yağı
  • Gül suyu

Cildi esnekleştiren süt maskesinin hazırlanışı ve uygulanışıCildi esnekleştiren süt maskesi nasıl yapılır

İlk olarak bir kasenin içine bir miktar un atarak üzerine 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ekleyerek karıştırmaya başlayınız. Karıştırırken üzerine 4 tatlı kaşığı da süt ekledikten sonra tekrar karıştırmaya başlayınız. Karıştırdıktan sonra 5 dakika boyunca soğuk bir ortamda bekletiniz. Bekledikten sonra ise bir fırça yardımıyla yüzünüze sürdükten sonra 15 dakika bekleyip yüzünüzü gül suyu ile yıkayınız. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ