Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Cildi arındırırken dikkat edilmesi gerekenler

Cildi arındırırken dikkat edilmesi gerekenler

Cildi arındırırken dikkat edilmesi gerekenler

Yüzünüz sürekli solgun ve de mat mı görünmekte? Sivilcelerden ve de siyah noktalardan cildinizi arındırmak mı istiyorsunuz? Cildinizi arındıran ve bu denli zararlı etmenlerden cildinizi korumak artık çok basit bu soruların cevabını yazımızın geriye kalanında bulabileceksiniz. Cildimiz 2-4 haftada ölü hücrelerden arındırılması gereken katmanlardan oluşmaktadır. Bu ölü olan bu deri dökülecek ki alttan yeni taze deri gelebilsin. Böylelikle cildimizde bulunan deriler sürekli bir değişim içerisinde olduğundan dolayıdır kendini yenilerler. Bütün vücudun derisini tamamen değişimi yaklaşık altı ayı bulmaktadır. Kimi durumda deri kendiliğinden dökülmez, sizin müdahale etmeniz gerekebilmektedir. Artık gel gelelim çoğu kişi tarafından Cildi arındırırken dikkat edilmesi gerekenler3merak edilen sorunun cevabına cildinizi arındırırken nelere dikkat etmemiz gerekmektedir işte bu sorunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

Yüzün arındırılmasında dikkat edilmesi gerekenler?

 • Yüz derinizin hassas bir yapısı olduğunu kesinlikle unutmayınız. Yüz temizleme işlemlerinizi yavaş, nazik ve de oval hareketlerle uygulayınız.
 • Eksfoliyasyonu yani cilt temizliğini yatmadan önce gece yapınız ve temiz cilde kesinlikle masaj yapmayınız.
 • Cilt tipinize göre bakım yapmanız ve cildinizi arındırmanız gerekmektedir.
 • Cildi arındırırken dikkat edilmesi gerekenler4Cildiniz hafta da iki defa temizlemeye müsait ise üst üste iki gün temizlemeyiniz. En az üç gün arada bir zaman olması gerekmektedir.
 • Yaz mevsimlerinde veya aşırı derece de güneşli olan havalarda cildinizi gerektiğinden fazla ölü deri hücrelerinden arındırmanıza gerek yoktur.
 • Vücut arındırıcıları ve scrub’ları yüz bölgenize uygulayınız. Vücut arındırıcıları ile yüz arındırıcılarının içerikleri farklı olduklarından yüze zarar verebilir.Cildi arındırırken dikkat edilmesi gerekenler1
 • Sürekli olarak mikrodermabrasyon cildinizi inceltebilir. Bu yüzden dengeli olmanızı öneririz.
 • Vücut arındırıcı ya da scrub’ları haftada iki defa kullanabilirsiniz hiçbir sakıncası yoktur.
 • Yüzünü eğer bu tür işlemlerden dolayı kuruyorsa nemlendirici kullanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Doktor bu ne? dedi ki:

  cildime çok peeling uyguluyorum ancak aşırı yağlanıyor. ne yapsam bu yağlanmayı kesemedim. fazla peeligden zarar görürmüyüm?

Yorum Yaz