22 Temmuz 2014

Çikolata maskesinin faydaları ve tarifi

Cildinizi canlandıran ve nemlendiren çikolata maskesinin faydaları ve tarifini ciltonik.com’ da bulabilirsiniz.

Çikolata maskesinin faydaları ve tarifi

Zayıflamak için diyet yaparken uzak durduğumuz, kilo aldıran ve akne çıkmasına sebeb olan çikolata cildi güzelleştirdigini biliyor muydunuz ? Yüzünüzü canlandıran ve dinamik görünmesini sağlayacaktır. Cildinizde ki negatif özelliği ortadan kaldırıp cildinizin ihtiyacı kadar nemlendiren çikolata maskesi gerçekten çok faydalıdır. Yeşil çay ve şarapın vücudunuza olan faydalarını bilmeyen kalmadığı şekilde çikolatada artık bu klasmana giriyor.

Çikolatanın Canlandırıcı Etkisi

Cildiniz için kullanacağınız veya tükettiğiniz çikolatanın vücudunuza çok etkisi vardır.  İçinde bulunan minareller, E vitamini ve magnezyumlar cildiniz ve vücudunuz için faydası tartışılamaz. Söylediğimiz gibi yeşil çay ve şarapın kullanıldığı kadar çikolata da artık kullanılmalıdır.

Çikolata Maskesiikolatamaskesininfaydalarvetarifi

Malzemeler

1 Damla Zeytinyağı
Ezilmiş Olan Badem İçi
1 Tatlı Kaşığı Yulaf Unu
2 Çay Kaşığı Bal
1 Çay Kaşığı Kakao ( Bitter çikolata da olur )
1 Yemek Kaşığı Süt Kreması

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Kakao veya bitter çikolatayı eriterek diğer malzemeleri karıştırın ve sıvı kıvama getirin . Sıvı kıvama gelen karışımı sogumaya bırakınız . Yüzünüze sürünüz. Ardından dekolte bölgeniz de dahil olarak bu karışımı vücudunuza sürebilirsiniz. 10- 15 dakika beklettikten sonra ılık su yardımı ile cildinizden temizleyebilirsiniz.

İşe Yarayan Çikolata

Birçok maske tarifleri olsun selülit çatlakları vb. tariflerde kakao yağı kullanılmaktadır .  Bu yağın en belirgin özelligi cildi nemlendirerek ince çizgileri yok eder. Ayrıca vücuttaki negatif enerjiyi de atmaya yardım eder. Kullanım açısından da olgun ciltlerde kullanılması daha verimli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Gökşen dedi ki:

    ahah tam benim maskem hem yerim hem yüzüme sürerim müthiş 🙂

YORUM YAZ