Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Burnunuzdaki siyah noktalar için kahve maskesi

Burnunuzdaki siyah noktalar için kahve maskesi

Burnunuzdaki siyah noktalar için kahve maskesi

En çok cildi yağlı olan ve siyah noktalar çıkmadan hormonların yağ salgılamasıyla gözeneklerin açılıp içeri girmesinden dolayı siyah noktalar meydana gelir. Örneğin hamilelik döneminde ya da 20 – 45 yaşları arasında hormonlar daha çok çalıştığından dolayı daha fazla yağ üretilmeye başlanır bu yüzden siyah noktalar hormonların hareketlenmesinden dolayı meydana gelmektedir. Kilolu insanlarda daha çok görülen siyah noktalar vücudun her yerinde meydana gelebilir. Fakat en çok burunda oluşmaktadır. Burun en çok göz önünde bulunan hatlarımız arasındadır.

Burundaki siyah noktalar için evde yapılan kahve maskesi

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı sızma zeytin yağı
  • 1 yemek kaşığı türk kahvesi
  • 1 çorba kaşığı susam yağı
  • Maden suyu

Burnunuzdaki siyah noktalar için kahve maskesinin hazırlanışı ve uygulanışıBurnunuzdaki siyah noktalar için kahve maskesi

Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı sızma zeytin yağını ekleyiniz. Zeytin yağını ekledikten sonra üzerine türk kahvesini dökerek iyice karıştırınız. Karıştırırken üzerine de 1 çorba kaşığı susam yağı ekleyerek maske haline gelene kadar karıştırdıkta n sonra soğuk bir ortamda 3 dakika bekletiniz. Bekleyen maskeyi burnunuzun üzerine bir fırça yardımıyla sürünüz. Sürdükten sonra 30 dakika bekleyiniz. Bekledikten sonra maskeyi yüzünüzden soyarak alınız. Soyulma kıvamına gelmediyse biraz daha bekleyiniz. Soyduktan sonra burnunuzun üzerine bir pamuk yardımıyla maden suyunu sürünüz. Bu maskeyi haftada 1 kere düzenli olarak uygulayınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort