Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Eylül 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Bebekler için doğru bir cilt bakımı nasıl yapılır

Bebekler için doğru bir cilt bakımı nasıl yapılır

Bebekler için doğru bir cilt bakımı nasıl yapılır

Bebeklerimiz genel olarak cilt yapıları oldukça hassas ve dış çevre faktörlerine karşı bir hayli güçsüzlerdir. Yeni doğmuş bebeğinizin cildini ilk doğduğu gündeki gibi güzel ve de pürüzsüz tutmak belki biraz zor olabilir. Çünkü yeni doğan bir bebek dış çevrenin faktörlerine karşı savunmasız ve güçsüzdür. Kirden, tozdan, çevrenin faktörlerinden hemen etkilenerek zarar görebilirler. İşte bu noktada devreye doğduğu günden itibaren bebeğinizi gözü gibi bakan sizler devreye giriyorsunuz. Bebeğinizin cilt bakımını yapmak ve korumak tamamen sizin elinizde. İlk günkü pürüzsüzlüğü ve canlı cildi korumak istiyorsanız yapacağınız doğru bebek cilt bakımı ile bu görünümlerini ve bebeğinizin cildini etkin bir biçimde koruyabilirsiniz. Gel gelelim etkin bir şekilde bebeğinizin cildini nasıl temizleyebilir ve sağlıklı kalmasını sağlayabiliriz sorusunu sizlerle birlikte cevaplandırıyoruz.Hassas ciltli bebekler için cilt bakımı2

Bebek cilt bakım önerileri

Öncelikle bebeğinizi banyo ettireceğiniz yerin temiz ve hijyenik oluşuna dikkat ediniz. Petrol ve kimyasal içeren temizlik ürünlerini bebeğinizin cildinde kullanmak savunmasız olan bebek teni için son derece zararlı ve de tehlikeli bir durum olacaktır. Aynı zamanda havada bulunan çeşitli mikroplar ve tozlar Hassas ciltli bebekler için cilt bakımı3bebeğinizin cildini etkisi altına alabilir. Bu yüzden bebeği sık sık temiz havaya çıkartarak gezdirmelisiniz. Bebeğe giydirmiş olduğunuz kıyafetlerde toz ve benzeri oluşumlardan koruyan kumaşlardan olmalısına dikkat edin. Bebeğinizin cildine tek kullanımlık olan ıslak mendiller yerine ılık su ve bez mendilleri tercih ediniz. İçerdikleri alkolden dolayı ıslak mendiller bebeğin cildinde tahrişe neden olabilir. Bebekte sıkça oluşan pişikler için hava oldukça önemli olacağından pişik olan bölgesini sıklıkla havalandırın.

Diğer öneriler

 • Bebeği aşırı derece de güneş altında bırakmayın
 • Bebeğinizi dışarı çıkartırken bebekler için olan koruyuculardan kullanınHassas ciltli bebekler için cilt bakımı
 • Hafif ve bol kıyafetler giydirin
 • Alerjen yapabilecek kimyasallardan uzak durun
 • Tozlu kirli havaya maruz kalmamasına dikkat edin

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Dila hanım dedi ki:

  3 aylık kızım var ve sakallı erkekler onu öptüğünde yüzü hemen kızarıyor. sakalın değdiği yerler alerji gibi oluyor. sevenede sevmeyin diyemiyorum 🙁 önerileriniz nelerdir.

 2. Harun dedi ki:

  4 aylık kızım var ne yapsak ısılıkten kurtaramadık tavsiye alabilir miyim?

Yorum Yaz