Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Bebek Sivilcesi

Bebek Sivilcesi

Bebek Sivilcesi

Bebek Sivilcesi

Bebek sivilcesi çocuklarda oluşan ve herhangi bir büyük rahatsızlık sergileyemeyen bir çocuk hastalığıdır. Aile oluşturmak için atılan adımlarda bebekler her zaman büyük rol oynamaktadır. Çocuklarının her hareketine dikkat eden ve başına bir şey gelmemesi için telaş halinde olan ebeveynler farklı durumlarda ne yapacaklarını bilemeyebilir. Bebek sivilcesi doğum sırasında veya birkaç hafta sonra çocuğun cildinde oluşmaya başlar. Bu durumda yağ bezlerinin anne karnındayken uyarılmasından kaynaklanır. Yağ bezleri uyanan bebeğin yanak, alın, çene, boyun, sırt, bacak gibi bölümlerinde kırmızı sivilceler oluşacaktır.
Bebek sivilcesi ne bulaşıcı ne de zararlıdır. Tedavisi ise sadece zaman olarak belirtilir. Tabi ki bu süre zarfında çocuğunuzun temizliğini ve bakımını devam ettirmeniz gerekmektedir. Sivilceler altı ayı aşkın süredir çocuğunuz vücudundan yok olmazsa doktora başvurarak ilaç tedavisi alabilirsiniz. Öncelikle bebek sabunu ve su ile çocuğunuzun cildini düzenli olarak yıkayınız. Zamanla normale dönecek olan cilt sivilce üretmeyi kesecektir. Bebekler ciltlerinde sivilce üretmeye başladığı andan itibaren kesinlikle sert sicimler ile dokunmayınız. Bezler ile etkileşimini kesiniz. Farklı birçok kişinin ellemesine de neden olarak çocuğunuzu koruyunuz. Bu durumda sivilcelerin bulunduğu alanları koruyarak daha fazla çıkmasına engel olabilirsiniz. Çocukların ciltleri hassas olduğu için sert cisimler ve yabancı, kimyasal deterjan ürünleri onlara zarar verecektir.
Kullanılan birçok yönteme baktığımızda kremlerin ve bebek sabunlarının tedavi sonucu olumlu gözükmektedir. Sizler her kurala uyduğunuz sürece bebeklerinde sivilceleri iyileşecektir. Birçok bebek sahibi kişiler belirttiğimiz yöntemler ile çocuklarını sivilcelerden kurtarmayı başarmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort