06 Mart 2014

Bal Maskesi

Bal Maskesi

Bal Maskesi

Bal maskesi denildiği zaman akla birçok rahatsızlığı yok etmek için kullanıldığı anlamı gelebilir. Bal maskesi aslında sivilceler için etkili olan ancak çeşitli ürünler ile karıştırıldığında maharetini gösteren bir üründür. Evde yapımı kolay olan bu maskeyi her zaman uygulayabilirsiniz. Bal maskesi içerisine katılan ürünler ile karıştırıldığında vitaminleri sayesinde cilde işleyecek ve sivilcelerinizi geçirecektir. Sivilceleriniz geçirildikten sonra bal maskeleri sayesinde aynı zamanda cildinizi koruyabilirsiniz.

Sivilce bal maskesi üzerinde dayanamayacak ve hemen azalacak. Belirli gün sonra etkisini daha yoğun gösterecektir. Bal sivilceye iyi gelir mi diye düşünmeniz son derece normal. Çünkü bal tatlı ve yapışkan olduğu için sivilcelere iyi gelme durumu kullanıcılara şaşırtıcı geliyor. Ancak içerisinde bulunan vitaminler ile sivilceleriniz yok olacaktır. Sivilce maskeleri arasından sıklıkla kullanılan bal maskesi kullanıcıların yorumlarına bakıldığında olumlu sonuçlar doğuruyor. Sizde hemen evinizde bu kürü uygulayarak sivilcelerinize son verin. Sivilce maskeleri evde nasıl yapılır sorusunun en güzel cevabı bal maskelerinin yapılmasıdır. Gerekli malzemeler; bir yemek kaşığı süzme bal ve bir yemek kaşığı tarçın. Hazırlanışı; cam kasenin içerisinde iki ürünü karıştırarak macun kıvamına getirdikten sonra sivilce olan bölüme uygulayın. On beş dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü temizleyin ve bu maske türünü her gün uygulayın. Bir hafta sonra etkisini görebileceğiniz maske ilerleyen süreçlerde daha yararlı bir hal kazanacaktır.

Maskeyi uygularken sadece sivilce bölümlerine değil aynı zamanda tüm yüze de uygulamanız mümkün. Çünkü cildi koruyucu etkisi bulunan bal ve tarçın karışımının hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur.

Tüm Sivilce Maske Tarifleri için Tıklayın
Çilek Maskesi Tarifi için Tıklayın
Aspirin Maskesi Tarifi için Tıklayın
Elma Sirkesi Maskesi Tarifi için Tıklayın
Yulaf Ezmesi ve Yoğurt Maskesi Tarifi için Tıklayın
Havuç Maskesi Tarifi için Tıklayın
Kivi Maskesi Tarifi için Tıklayın
Domates Maskesi Tarifi için Tıklayın
Kekik Suyu Tarifi için Tıklayın.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. ceren dedi ki:

  pardon ama bn maskeyi porselen bir kaseye yaptım olmazmı

  1. admin dedi ki:

   Tabii ki olur.

 2. Furkan dedi ki:

  Hangi maske daha yararlı
  Limon ve Pudra Maskesi mi?Yoksa
  Bu Bal Maskesi mi?

  1. nihan dedi ki:

   ekstra bir durum söz konusu değil ise, muhakkak ikisini de uygulayın limon ve pudra kurutacağı gibi bal maskeside besleyici özelliğini kullanarak cilt neminizi koruyacaktır.

 3. Halil dedi ki:

  Sadece bal suruyorum etkili olurmu

  1. nihan dedi ki:

   sadece bal yeterli olmayabilir, cilt maskeleri ve cilt sorunları başlıklarımız altında ki çözüm yollarını inceleyebilirsiniz.

 4. Aybenis dedi ki:

  Ne olur bu bal çözüm yolu olsun

 5. Meryem dedi ki:

  Maskeyi yaptıktan sonra yüzümde kozarıkşıklar oluştu neden acaba ?

YORUM YAZ