21 Temmuz 2014

Ayak bakımı için kullanmanız gereken yağlar

Yüzünüz kadar ayaklarınızında bakıma ihtiyacı vardır. Ayak bakımınızı sadece manikür ve pedikürle yapmayınız. Ayak cildinizi pürüzsüzleştiren yağları kullanarak sağlıklı ve güzel ayaklara sahip olabilirsiniz.

Ayak bakımı için kullanmanız gereken yağlar

Önemsemediğiniz ayak bakımı yaz ayların da en çok göz alan bölgeler arasındadır. Ayak bakımı derken aklınıza manikür, pedikür vb bakımlar gelmesin. Cildinizde olduğu gibi ayaklarınızda da kırışıklıklar ve çatlakları meydana gelebilir. Bu kırışıklık ve çatlaklıklar yaz aylarında terlik giydiğinizde ya da denize gittiğiniz de oldukça göze batar. Bakımınıza dikkat ediyorsanız el ve ayaklarınız sizin için vazgeçilmez hale gelmelidir. Ciltonik ekibi olarak size önerdiğimiz yağlar ayağınızdaki kırışıklıklar ve çatlakları pürüzsüzleştirmekle birlikte solmuş olan ayak derinizi de parlatacaktır. Bunlarla birlikte yağlar ayağınızda cilt kuruluğu ya da egzama gibi rahatsızlıklar bulunuyorsa bunlara da iyi gelecektir.

Ayak bakımı için yağlar

Ayak bakımı için lavanta yağı ve kullanılışı

Ayak bakımı için kullanmanız gereken yağlarLavanta yağı içindeki maddeler sayesinde gün boyu ayakta olan, yıpranmış ayakları dinlendirmektedir ve aynı zamanda ayak maskelerinde de kullanılan lavanta yağı ayak derinizi parlaklaştıracaktır. Lavanta yağını su ile karıştırarak ayağınıza uygulamanız gerekmektedir.

Ayak bakımı için limon yağı ve kullanışı

İçindeki vitaminler sayesinde sertleşmiş olan ayak derisini ve ayak tabanını yumuşatan limon yağı parlak bir görüntü verir. Limon yağını maske şeklinde uygulayarak maskenin için kullanmalısınız. Bu yağı tek başına kullandığınız takdirde ayağınız tahriş olabilir.

Ayak bakımı için portakal yağı

Portakal yağında bulunan vitamin ve mineraller ayak derinizdeki çatlaklıkları iyileştirerek pürüzsüzleştirecektir. 1 tatlı kaşığı kadar bal ve 1 su bardağının yarısı kadar suyun içine portakal yağı döküp üzerine de 1 tatlı kaşığı balı ekleyip iyice karıştırdıktan sonra yağı ayağınızın her yerine sürünüz.Ayak bakımı için kullanmanız gereken yağlar

Ayak bakımı içi zeytin yağı

Ayakta darbe ya da nasır sonucu oluşan ölü hücreleri yenileyerek ayaktaki izleri yok eden zeytin yağını tek başına kullanabilirsiniz. Ayaklarınızı iyice yıkadıktan sonra zeytin yağını masaj şeklinde ayaklarınıza sürebilirsiniz. Zeytin yağına badem yağı eklediğinizde daha etkili olacaktır.

 

Ayak bakımı için sandal yağı

Ayakları pürüzsüz hale getiren sandal ağacı yağını tek başına kullanmamanız gerekmektedir. 1 su bardağı kadar yoğurt ve 2 tatlı kaşığı balı yoğurdun içine atarak karıştırınız. Karıştırdıktan sonra içine sandal ağacı yağını da atarak ayaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Hülya A. dedi ki:

    bana dedem öğretmişti yıllardır zeytinyağı ile duş öncesinde ayaklarımı masajla ovarım sonra duş alırım…

  2. Deve tabanı dedi ki:

    topuk çatlaklarına vazelin kullanıyorum. çok faydası var.

YORUM YAZ