Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > Ayak bakımı için kullanılması gereken bitkisel yağlar nelerdir?

Ayak bakımı için kullanılması gereken bitkisel yağlar nelerdir?

Ayak bakımı için kullanılması gereken bitkisel yağlar nelerdir?

Cilt bakımınıza dikkat eden ve yaz aylarında terlik giyip denize girmeyi seven bir bayansanız cildinize A dan Z ye dikkat etmeniz gerektiğini biliyor olmalısınız. Gün boyunca en çok yorduğunuz üzerinde durduğunuz ayaklarınız içinde bakım yapmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Cildiniz gibi ayaklarınıza da maskelerle, yağlarla bakım yapmalısınız. Ayak deriniz vücut derinizden daha hassas olduğundan morarmaya, çatlamaya, kırışmaya ve soyulmaya müsaittir. Ayak epilasyonunuz ve ayak bakımınıza dikkat etmelisiniz. Dikkat etmediğiniz taktirde egzama gibi deri hastalıklarına yakalanabilirsiniz. Ayak derinizi güçlendirerek bu tür deri hastalıklarından korunabilirsiniz.

Ayak bakımınız için en etkili yağlar

Ayak bakımı için kullanılması gereken bitkisel yağlar nelerdirLavanta yağı: Dinlendirici ve sakinleştirici etkisiyle ayaklara sürüldüğünde günün yorgunluğunu atan lavanta yağı ayaklardaki kırışıklıkları da almaktadır. İçerisinde bulundurduğu vitamin ve minerallerle de ayak derisini besleyen lavanta yağı ayak bakımı için kullanılması gereken yağlar arasındadır.

 

 

Ayak bakımı için kullanılması gereken bitkisel yağlar nelerdirPortakal yağı: Portakal yağ içinde bulundurduğu vitamin ve minerallerle ayak derisini güçlendirmektedir. Bunun yanında mikropları öldürücü etkisiyle de ayakta meydana gelebilecek olan deri hastalıklarından korumaktadır. Soyulmayı da engelleyen portakal yağı egzama ya iyi geliyor.

 

 

Ayak bakımı için kullanılması gereken bitkisel yağlar nelerdirBuğday yağı: Buğday yağı yapıcı ve onarıcı etkisiyle ayakta oluşan yaraların iyileşmesini sağlamaktadır. Fazla ayakta duran bireyler içinde enerji verici olan buğday yağı sürekli ayakta duran bireyler için tavsiye edilmektedir. Buğday yağı ayak tabanını yumuşatıcı etkisiyle de erken yorulmanıza engel olmaktadır.

 

Ayak bakımı için kullanılması gereken bitkisel yağlar nelerdirLimon yağı: Limon yağı maske şeklinde ayaklara uygulandığı takdirde ayak derisindeki kırışık ve çatlakları düzelterek ayakları pürüzsüz hale getiriyor. Besleyici etkisi de bulunan limon yağını ayaklarınızdan ziyade cildinizin her yerine uygulayabilirsiniz. Limon yağı mikrop öldürücü etkisiyle de cildinizi mikroplardan arındırmaktadır.

 

Ayak bakımı için kullanılması gereken bitkisel yağlar nelerdirZeytin yağı: Deriyi güçlendirici ve pürüzsüzleştirici etkisiyle bilinen zeytin yağı içinde bulunan maddeler sayesinde ayak bakımınızda kullanabilecek olduğunuz en etkili yağlar arasındadır diyebiliriz. Zeytin yağı düzenli olarak kullanıldığında ayağınızdaki deri hastalıklarını da iyileştirecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort