Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Maskeleri > Aspirinli yüz maskesi tarifi

Aspirinli yüz maskesi tarifi

Aspirinli yüz maskesi tarifi

Son yıllarda moda olan aspirinli yüz maskesi birçok ünlü ve tanınmış bayanların kullanmış olduğu oldukça moda cilt maskesidir. Bu muhteşem maske sayesinde yoğun sivilcelere maruz kalınması sonucunda tahribata uğramış cildi toparlamak, cildi kökten uca derinlemesine temizlemek ve de tekrardan sivilce çıkmasının önüne geçmektedir. Bir diğer özelliği ise güneş lekeleri ve yara izlerinin görünümünü hafifletmek için de aspirinli yüz maskesi mucizesini kullanacağız. Aspirinin bileşenlerine bulundurmuş olduğu salisik asit iltihaplanmalarının önüne geçer ve cilt yüzeylerinde bulunan yara oluşumlarının kabarmasını ve yayılmasını engelleyecektir. Aynı zamanda cildinizi koruyarak canlandıracaktır. Aynı zamanda akne ile mücadele de oldukça etkin olan aspirin mucizesi cilt altı dokularına işleyerek sivilceye yol açan enfeksiyonların önüne geçmektedir. İşte sivilce konusunda bu kadar etkin olan aspirin maskesinin nasıl hazırlandığına gelin birde yakından bakalımAspirinli yüz maskesi tarifi1

Aspirin maskesinin hazırlanışı

Malzemeler:

  • Aspirinli yüz maskesi tarifi32-3 tablet aspirin
  • 1 yemek kaşığı su
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı:

Zeytinyağı, bal ve suyu bir kaba alınız ve bunların yumuşaması için kasenin içine sıcak su koyunuz. Ardından aspirinleri güzelce ezerek toz haline gelmesinden sonra diğer malzemelerin içine katarak karıştırınız. Arışım kulak memesi kıvamına gelmesinin ardından cildinize uygulayabilirsiniz Bunun için o kıvama gelebilmesi için zeytinyağı takviyesi yapabilirsiniz. Sonrasında maskeyi uygulamadan önce yüzünüz ve tüm boyun bölgenizi güzelce yıkayınız ve kurulayınız. Sıcak su kullanmanız taktirde açılan gözeneklerinize daha iyi işleyecektir aspirin maskesi. Ardından parmak uçlarınızı kullanarak özellikle sivilcelerin yoğun olduğu Aspirinli yüz maskesi tarifibölgelere dairesel hareketlerle uygulayınız. Göz ve ağız çevresine kesinlikle sürmeyiniz. Maskeyi yaklaşık 15 dakika bekletmeniz kâfi olacaktır. Sonrasında ılık su ile çıkartınız. Cildin durumuna göre aspirin maskesini haftada bir kez kullanabilirsiniz.
Asiprinli maske hazırlanışı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Cemre dedi ki:

    sadece sivilce azaltmayan bu maske selülitlerinizi gidermek için de kullanabilirsiniz. selülit için aynı oranları 2 katı malzeme kullanın.

Yorum Yaz