Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Sorunları > Akneye (sivilce) sebep olan yiyecekler

Akneye (sivilce) sebep olan yiyecekler

Akneye (sivilce) sebep olan yiyecekler

Güzelliğin on para etmez şu bende ki aşk olmasa derler ya ona cevap olarak bir sivilceye bakar derler ya. İşte aslında sivilceye sebep olan yiyecekler vardır. Sivilce tedavisi oldukça zordur. Tedavisinde kullanılan ilaçları kesinlikle doktor tavsiyesi almadan kullanmayınız. Kullanılan ilaçtan fayda gördüğünüzde tedaviyi yarıda bırakmayınız sivilce tedavisi uzun zaman almaktadır. Hormonal, stres, ergenlik, kirlilik ve hastalık gibi nedenlerle çıkan sivilceyi aslında yediğimiz besinlerde tetiklemektedir.

Sivilceye neden olan besinler nelerdir?

Şeker

Şeker bağışıklık sistemini olumsuz etkiler. Bağışıklığımız güç kaybettiğinde kan şekeri seviyesi değişir. Haliyle bu durumda sivilce oluşumu da artacaktır.

Süt ürünleri

Hazır sütler işlenmiş oldukları için insanlarda hormonal sisteme zarar vermektedir. Ancak doğal organik sütlerde bu durum bu kadar aşırı olmamaktadır. Süt ürünleri sebebi bilinmemektedir ama sivilceye her zaman kötü gelmektedir.

sut.jpgİşlenmiş gıdalar

İşlenmiş gıdalar insanlarda insülinde artışa neden olmaktadır. Şekerli atıştırmalıklar ve beyaz ekmek sivilce sorununu desteklemekle kalmaz aynı zamanda farklı cilt problemlerine de davetiye gönderirler.

Şekerli içecekler

Şekerli içeceklerden olabildiğince kaçınız. Şekerli içecekler bağışıklık sistemini zayıflatmakla kalmaz su tüketimimizi azaltırlar. Yeteri kadar su içmek daha berrak ve güzel bir cilde kavuşmamıza yardımcı olur.

Acılı yiyecekler

Baharatlı yiyecekleri hiç yoktan sivilceleriniz çıkmaya başlayınca azaltın. Direkt etkisi olmayan bu ürünlerin kan akışını artırmasıyla yüzdeki sivilce kızarıklıkları artırdığı ileri sürülmektedir.

Gıda mitleri

Aslında doğru dediğimiz ama yanlış olan bilgilerdir. Örneğin yağlı yiyecekler sivilce oluşumunu artırır ancak şuana kadar hiçbir bilimsel tez bunu kanıtlamamıştır. Bunların tek sebebi bu tür yiyeceklerin sağlıklı besin grubunda yer almamalıdır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz