19 Temmuz 2014

Ağız kokusunu gideren 7 bitki

Ağzınız sürekli kokuyor mu? Günlük hayatınızda sizi zorlayan bu kokudan şifali bitkiler yardımı ile kolayca kurtulabilirsiniz.

Ağız kokusunu gideren 7 bitki

Ağız kokusu hemen hemen herkesin başına gelen günlük yaşantımızda olsun iş hayatımızda olsun bizi aşırı mutsuz eden bir durumdur. Karşılıklı görüşmelerden uzaklaştıran bu durum aşırı stres ve moralsizlik verir. Tabi bundan kurtulmak için şifalı bitkilerden faydalanmak gerekir. İlk başta ağız kokusunun nedenini araştırıp bulunması gerekiyor. Diş çürümesi nedeni ile kokuyorsa diş alınmalı, miğde ülserinden veya hastalıktan ise uzman hekimlere başvurulması gerekmektedir.  Bitkisel tedavi yöntemi ile bu sorundan kurtulmanız mümkündür.

Limon Ağız Kokusunu Gider Mi?

Limonun içinde bulunan asitler ağızdaki batkeleri öldürerek kötü kokuları önler. Bu yüzden limonu rendeleyerek veya dilimleyerek tüketilmesi önerilir.

Ağız Kokusunu Gideren  Bitkiler

Bahsettiğimiz üzere ağız kokusunun bir çok nedeni olabilir. Bazı bitkiler kaynatarak, yiyerek vb. farklı şekillerde tüketilebilir. Bu sayede ağız kokusunu bir süreliğine önlemiş oluruz.

RezeneRezene

Tıpkı nane ve karanfil kadar etkili olan rezene yemekten sonra yoğurt ile tüketilebilir. Ayrıca çignenebilir veya çayı yapılarak içilebilir.

Elmaelma

Günde 1 tane elma tükerek ağız ve diş bakımınızı yapmış olursunuz ayrıca ağız kokusunun da önüne geçersiniz.

 

Mırra

Sıcak veya soğuk su ile tüketilir. Çiğnenerek tüketilmesi önerilmez . Daha çok sıvı olarak tüketildiğinde ağız kokularını giderir.

NaneNane

Ağız kokusu problemi yaşayan kişilerin ilk uyguladığı bitkidir. Kötü kokuları anında yokeder.  Nane oldukça faydalı ve çok farklı şekilde tüketilebilen bir bitkidir.

Karanfil

Lokantalarda daha çok bulunan karanfil yemek sonrası ağzınıza attıgınızda kötü koluları giderir. Ayrıca karanfil çignenebilir veya çayınıza ilave edebilirsiniz.

AdacayiAdaçayı

Adaçayını soğuk şekilde tüketilmesi öneriliyor. Ayrıca salata da veya ezerek sıvı olarak içebilirsiniz. Adaçayını kısa bir süre ağzınızda çiğneyerek kötü kokuların önüne geçebilirsiniz.

Havuç

Havuçun suyunu sıkarak veya salatada tüketebilirsiniz. İsterseniz bir kabın içerisine rendeleyip içerisine nar ekşisi ilave ederek tüketebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Murat v. dedi ki:

    sigara sonrası oluşan ağız kokusunu bastırmak için tavsiyeleriniz nelerdir..

  2. Burhan L. dedi ki:

    karanfili tek geçiyorum bu konuda çiğnemeyin çok acı bir tadı var.. 🙂

  3. Hakan dedi ki:

    murat kardeşim sigara sonrası kokuyu bastırmak için salatalık bir çözüm ama her yerde yiyemezsin.. onun için extra naneli sakız

YORUM YAZ