Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Lekeleri > Ağda lekesi nasıl çıkartılır?

Ağda lekesi nasıl çıkartılır?

Ağda lekesi nasıl çıkartılır?

Genellikle ağdadan sonra ağda yapmış olduğumuz bölgelerde kalan küçük küçük ağda lekelerinden birçoğumuzun haberi bile olmamaktadır. Küçük lekeler halinde insan vücudunda kalan bu ağda kalıntıları önemsiz gibi görülse de cilt sağlığını önemli ölçüde etkilemektedir. Ağda kalıntılarıyla tıkanan bölgede sivilce, akne, siyah nokta ve deride alerjik reaksiyonlar gibi cilt problemleri görülebilmektedir. Aslına bakacak olursak ağda lekelerini çıkartmak mum lekesini çıkartmak kadar kolay tek fark ağdanın mum lekesine göre daha uzun sürede soğuması ve ağda lekesi nasıl çıkartılır2donmasıdır. Ağda lekesini çıkartmanızda birkaç buz sizlere etkin şekilde bu konuda büyük katkı sağlayacaktır. Ağda bir yere döküldü ise lekeyi daha fazla yaymamak için kesinlikle sıcakken müdahale etmeyiniz. Sıcakken silmek daha fazla yayılmasına ve döküldüğü bölgeye işlemesine neden olmaktan öteye gidemez. Gel gelelim artık ağda lekelerini kolaylıkla çıkartabilmek için sizlere birkaç önemli adım verelim. Oldukça basit ve etkin çözümler elde edebileceksiniz.

Birkaç adımda ağda lekelerinden kurtulun

ağda lekesi nasıl çıkartılırÖncelikle lekenin iyice soğuyarak sertleşmesini beklemelisiniz. Ağda iyice soğutulduktan sonra ekstra daha soğutulması için buz koyunuz. Sertleşen ağdanın dış kabuklarını kumaşa zarar vermemesi için kesici bir alet yardı ile hafifçe çıkartınız. Kesici aletin kumaşa aşırı temas etmesine dikkat ediniz. Bu işlemi yaparken çıkacak olan ağda atıklarının yayılmaması için elektrik süpürgesinden de yararlanabilirsiniz. Lekelerin fazlalıkları atılmasından sonra sıra artık temizlenemeyen diğer bölgelerin nasıl çıkartılabileceğine konu geldi. Öncelikle ütü ve bir adet kese kâğıdına ihtiyacınız olacak bu işlem için. Ütünüzü en düşükağda lekesi nasıl çıkartılır3 ısı ayarında ve buharsız kullanınız. Leke eğer halıda veya ütü masasına koyamayacağınız bir yerde ise bu işlemi bulunduğu yerde uygulamanız gerekiyor. Ardından iyice kurumuş olan bölgenin üzerine tek kat kese kâğıdını iyice yerleştiriniz. Ve ütünüzü bastırmadan hafif bir şekilde bölgeye uygulayınız. Tüm işlemleri yaptınız ve yinede çıkartamadıysanız son olarak bir pamuğa bir miktar alkol dökerek kökten temizleyerek çıkartabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Secret dedi ki:

    bende ağda lekesi olmuyor ancak ağda sonrası tüy dipleri kabarıyor. bundan dolayı en az ıkı gun ağda sonrası elbise şort bir şey giyemiyorum bu şişkinlikleri engellemek için neler yapılmalıdır?

Yorum Yaz

maltepe escort