Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > 6 Farklı Tırnak Boyama Tekniği

6 Farklı Tırnak Boyama Tekniği

6 Farklı Tırnak Boyama Tekniği

Daima bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen birçok bayan tırnaklarına oje sürerken zorluk yaşamaktadır. Özellikle son yıllarda trend olan farklı tırnak boyama tekniklerini uygulamak birçok bayana oldukça zor bir işlem gibi gelir. Oysaki sizler de basit tırnak boyama teknikleri ile yeni tırnak trendlerini takip edebilir ve dikkat çekici tırnaklara sahip olabilirsiniz.

  1. Manikür bakımı

Dekoratif tırnaklara sahip olmak istiyorsanız öncelikle tırnak etlerinize düzenli olarak manikür yapıyor olmanız gerekir. Tırnak boyama tekniklerini uygulamadan önce sizler de manikürünüzü yapın. Ardından tırnak etlerinize Hindistan cevizi yağı, tatlı badem yağı veya zeytinyağı gibi bitkisel yağlar sürün.

  1. Tırnak astarı

Tırnaklarınıza astar veya cila katlar uyguladıktan sonra tırnaklarınızı boyamanızı öneriyoruz. Bu sayede tırnaklarınıza süreceğiniz ojeler daha uzun süreli dayanıklı olur. Aynı zamanda ojenin rengi de öne çıkar.

  1. Renk kombinasyonları

Temelde renk kombinasyonu yapmak biraz tecrübe ister. Ancak iki veya daha fazla rengi birleştirerek denemeler yapabilir ve ardından bu renklerdeki ojeleri tırnaklarınıza sürebilirsiniz. Tabi, internette bulunan örnek tırnak boyama sanatlarına göz gezdirerek de farklı renk kombinasyon fikirleri edinebilirsiniz. Parlak bir renk kombinasyonu için beyaz ve mor renk ojeler tercih edebilirsiniz. Eğer havalı tırnaklar istiyorsanız; deniz mavisi, gümüş rengi, açık mavi ve mint mavisi renklerini de kombinasyon yapabilirsiniz.

  1. Üç vuruş kuralı

Uzmanlar her bir tırnağa oje sürerken, üç fırça darbesini ard arda uygulamanızı öneriyorlar. Sizler de soldan başlayarak tırnağın orta ve en son sağ kısmına fırça darbesi ile ojenizi sürebilirsiniz.

  1. Sabitleme hataları

Tırnaklarınıza sürdüğünüz ojelerin dağılmaması için bir müddet sabırlı olun ve ojelerin kurumasını bekleyin. Farklı tırnak boyama tekniklerini deneyecek bayanlar, tırnaklarına uygulayacakları desenler için her sürdükleri ojenin kurumasını beklemeliler. Tüm oje renklerini aynı anda sürerek desen çıkarmaya çalışırsanız, renkler birbirine karışabilir.

Tırnaklarınıza ince bir kat seçtiğiniz renkte ojeyi sürdükten sonra, üzerine farklı renklerle noktalar yapabilirsiniz.

  1. Tırnak tasarımları

Kendi evinizin konforunda tırnaklarınıza farklı oje tasarımları uygulamayı deneyin. Farklı renklerde ojeler ile sizler de tırnaklarınızda harika tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Editörün Tavsiyesi: Tırnaklara Nasıl Şekil Verilir?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort