Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2019

Anasayfa > Diyet > 2014’ün en etkili diyet listesi

2014’ün en etkili diyet listesi

2014’ün en etkili diyet listesi

Her birey gibi sizde kışın kilo alıp yaza doğru vermeye çalışıyorsunuzdur. Fakat her insan metabolizması farklı olduğundan dolayı herkes kilo veremez. Fazla kilolu insanlar ise sürekli arayış içindedirler. Kilo sağlık için zararlı bir durumdur. Kilolu insanlarda kalp krizi riski artıyor, fazla yoruluyorlar, fazla terliyorlar ve vücutları fazla yoruluyor. Yaşamının büyük bir bölümünü kilolu olarak geçiren bireyler yaşlandıklarında büyük ihtimalle romatizmal hastalıklarla karşı karşıya kalacaklar. Kilonuzun boyunuzla orantılı olması gerekiyor. Zayıflamak aslında kolay bir durumdur. Önemli olan zayıfladıktan sonra tekrar kilo almamaktır. Düzenli olarak diyetinizi ve sporunuzu yaptığınızda emin olabilirsiniz ki zayıflayacaksınız. 2 hafta boyunca uygulayacak olduğunuz diyet programı aşağıda verilmiştir.

2014’ün en etkili diyeti

1. hafta diyeti

2014’ün en etkili diyet listesiUyanır uyanmaz ilk iş olarak ağzınıza kalkar kalkmaz 2 adet ceviz ve 2 adet kuru kayısı yiyerek bunu alışkanlık haline getirin bu besinler bağırsaklarınızı hızlandıracaktır.

Kahvaltıda 1 dilim buğday ekmeği, zeytin seviyorsanız 8 – 10 adet zeytin sevmiyorsanız birkaç dilim peynir tüketebilirsiniz. 1 adet domatesi iyice dilimleyerek tüketebilirsiniz. 1 adet salatalık ve çay olarak da yeşil çay içebilirsiniz. Kahvaltıda yeşillik tüketebilirseniz faydası olacaktır.

2014’ün en etkili diyet listesiÖğle yemeğinde ise 1 bardak detoks sonrasında ise 1 porsiyon herhangi bir meyveden tüketebilirsiniz. Sonrasında 1 dilim buğday ekmeği ve 1 tabak sebzeli yemeklerden tüketebilirsiniz. Tabiki sebzeli salatanızı da yemeyi unutmayınız.

Akşam yemeğine doğru tekrar meyvenizi tüketebilirsiniz. Meyve yedikten sonra sebzeli yemeğinizden tekrar 1 tabak yedikten sonra salatanızdan tekrar tüketiniz. 1 dilim buğday ekmeği de yiyebilirsiniz.

Uyumadan tam 2 ya da 2 buçuk saat önce 1 porsiyon meyve tüketiniz. Uyku saatlerinizi düzenli olarak belirlemelisiniz.2014’ün en etkili diyet listesi

2. hafta da diyet

1. haftada olduğu gibi sabah kalkar kalkmaz ağzınıza 2 adet ceviz ile 2 adet kayısı atmalısınız.

Kahvaltıda 1 adet suda yapılmış yumurta, 5 adet beyaz peynir, 1 adet domates ile 1 adet salatalık ve yanına yeşil çay. Porsiyonlarınızı iyice çiğneyip yutmayı unutmayınız.

2014’ün en etkili diyet listesiÖğle yemeğinde ilk olarak 1 kâse yağsız yoğurt yedikten sonra 10 dakika bekleyiniz. Bekledikten sonra 1 porsiyon sığır ya da balıketi tüketmelisiniz. Sonrasında bolca yeşil salata tüketmeyi unutmayınız.

Öğleden sonra akşam yemeğinden 1 saat önce 1 kâse yağsız yoğurt tüketmelisiniz. Akşam yemeğinde ise aynı şekilde 1 porsiyon sığır ya da balık eti sonrasında tekrar yeşil salatanızı tüketmelisiniz. Yatmadan önce ise tekrar 1 kase yoğurt tüketmelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort